40 bin Kişiye İş Müjdesi!

40 Bin Kişiye İş Müjdesi!

40 bin Kişiye İş Müjdesi!

40 Bin Kişiye İş Müjdesi! 20 Şirket 2015

yılına yepyeni istihdam planları ile giriyor. Bu şirketlerde toplamda 40 binin üzerinde personel istihdam edilmesi planlanıyor. 2015 yılında en fazla işe alım üretim sektöründen gelecek. Bunun yanı sıra finans, perakende, sağlık ve lojistik istihdamda ilk sırada yer alacak. 2015 yılında özel sektör geçen yıla oranla beklentileri karşılıyor. 2015 yılında özel sektör istihdamı da arttıracak. En çok istihdam yaratacak olan sektörler ise Finans, lojistik, perakende ve sağlık sektörleri. 2015 yılında en çok istihdam yapacak olan 20 firma 40 binden fazla kişiyi iş sahibi yapacak.

Farklı Sektörler İstaihdamda İlk Üçte Hazır giyim markalarının temsilcisi Birleşmiş Markalar Derneği’nin verilerine göre Türkiye’de sadece perakende sektöründe bu yıl 350 bin yeni istihdam yapılması planlanıyor. Tek başına LC Waikiki firması 12 bin kişiyi istihdam edecek. Türkiye’nin farklı yerlerine çağrı merkezleri açan Turkcell Global Bilgi ise 5 bin kişilik işe alım yapacak. 2015 yılında 6 bin kişilik istihdam yapacak olan Aras Kargo ise, bu personeli mavi yakalı olmak üzere sahada istihdam edecek. 6 bin kişilik istihdamda hem sirkülasyon hem de firmanın büyüme planları etkili olacak. Türk Hava Yolları ise bu yıl 500 pilotun yanı sıra 2 bin de kabin ve kokpit görevlisi istihdam edecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 15:48

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE