2021 TSK Astsubay Alımı KPSS Taban ve Tavan Puanlar Nedir? (Sınıflara Göre)

​​​​​​​2021 yılı Türk Silahlı Kuvvetleri astsubay alımı sonuçları açıklandı. Sınıflara göre taban ve tavan KPSS puanları nedir?

2021 TSK Astsubay Alımı KPSS Taban ve Tavan Puanlar Nedir? (Sınıflara Göre)

Milli Savunma Bakanlığı geçtiğimiz ay astsubay alımı için müracaatları açtı. Ön lisans ve lisans mezunu adayların başvuru yaptığı ilanda sonuçlar bugün resmen duyuruldu. Adaylar şu anda personel teminden sorgulama ekranına girerek hem çağrılıp çağrılmadıklarını hemde taban ile tavan KPSS puanlarını görebilmektedir. 2021 astsubay alımı sınıflara göre KPSS taban ve tavan puanları haberimizde detaylı bir şekilde sizler için ekliyoruz.

ASTSUBAY TABAN PUANLARI

Yukarıdaki görselde tüm sınıfların KPSS taban puanları belirilmiştir. 2020 KPSS sınavına B grubu olması dolayısı ile çok aday giriyor ve KPSS puanı ile senenin ilk alımı olduğu için sınıfların puanları biraz daha yüksek kapatmıştır. Buna göre bir sonraki alımlarda bu puanların kontenjan aynı kalması halinde biraz daha düşmesi ön görülmektedir. Özellikle personel kadrosuna yoğun rağbet gösterildiği anlaşılmakta olup gidecek olan da gitmeyecek olan da tüm adayların başvurduğu tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 01:01
YORUM EKLE