2017 Yılı Memur Atamaları Ne Zaman Yapılacak? KPSS 2017/1 ve 2017/2 Merkezi Atamaları

ÖSYM tarafından bu sene yapılacak olan KPSS 2017/1 ve 2017/2 merkezi yerleştirme, memur atamaları ne zaman yapılacak.

2017 Yılı Memur Atamaları Ne Zaman Yapılacak? KPSS 2017/1 ve 2017/2 Merkezi Atamaları
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından her sene merkezi yerleştirme atamaları yapılmaktadır. Atama başvuruları alınmadan önce kamu kurumları alım yapacağı pozisyonları Devlet Personel Başkanlığına göndermektedir. DPB tarafından alınan pozisyonlar birkaç ay sonrasında ÖSYM'ye gönderilmekte ve ÖSYM aracılığı ile nitelik kodları belirlendikten sonra adaylardan tercihler alınmaktadır.

2017 yılında da Kamu Personeli Seçme Sınavına giren adayların başvuru yapabileceği merkezi yerleştirme memur atamaları alınacak. Peki 2017 yılı memur atamaları ne zaman yapılacak? KPSS 2017/1 ve 2017/2 merkezi atamaları ne zaman yapılacak?

2017 YILI MEMUR ATAMASI

KPSS 2017/1 Ataması


2017 yılının ilk memur ataması 21 Haziran - 3 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak. Adaylar bu tarihler arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile adaylar nitelik kodlarının uyumlu olduğu pozisyonlara tercih yapabilecek.

KPSS 2017/2 Ataması

2017 yılının ikinci memur ataması ise 14 Kasım 2017 - 23 Kasım 2017 tarihleri arasında ÖSYM aracılığı ile adaylar uygun pozisyonlar için tercih yapabilecek.

Engelli Memur Ataması

Yine ÖSYM aracılığı ile engelli bireyler içinde memur ataması yapılacak. Bu atamalarda ÖSYM aracılığı ile yapılacak olup adaylar 12 Temmuz 2017 - 21 Temmuz 2017 tarihleri arasında adaylar uygun pozisyonlar için tercihler yapabilecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Böyle sistemin
Böyle sistemin - 3 yıl Önce

Köpek gibi çalıştık kpssye.ATT ataması yalnızca 3 tane.Yazın günah değil mi benim gibi 18 19 yaşındaki gençlere. Evde işe yaramaz muamelesi görüyoruz. Özel desen çalışmak için illa tanıdığın olacak.

mehmet nur temel
mehmet nur temel - 3 yıl Önce

dünyanın en igren ve günayı bilenlerin sözde dindarım deyipte engelililerde en çok dalga geçilen ülke ne yazık ki türküye oldugu bir düzen oldugu günleri yaşıyoruz hemde 17 senedir yazıklar olsun

HACER
HACER - 3 yıl Önce

Biz atanmayı çok bekleriz özel sektörde ezilelim ancak

esra
esra - 3 yıl Önce

hala şu yazılara bakıp ümitlenen varsa,ümitlenmesin..hayatımız kararıyor sen hala ümitlen olurmu??

Esma bilir
Esma bilir - 3 yıl Önce

Fizik teknikerleri atama bekliyoruzzzzzz

adsız
adsız - 3 yıl Önce

yazık emeklerımız bosa gıttı

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

siz siz olun hic kimseye JEOLOJI,nin J`sini bile tavsiye etmeyin. Ne ozel ne de devlet.okumasi bir dertmis; is bulmasi baska bir dert.

hemşire
hemşire - 3 yıl Önce

Gerçekten ya liseden mezun oldum ve evin en buyuguyum kardeşlerim benden destek bekliyor 3 4 tane hemşire oluyor ama.Özele çalışacağımiza devletde çalışsak olmuyor mu?Lütfen sesimizi duyun artık.Sırf fazla para vermemek icin mi atama yapmıyorsunuz.Ihtiyaç bile varken ne diye atama yapılmıyor ki