16 Bin 500 Polis Alımı Yapılacak! (Lise, Önlisans, Lisans) 2018 Yılı

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü 2018 yılı polis alımı kapsamında 16 bin 500 polis alımı yapılacak. Alımlar lise, önlisans ve lisans mezunu kapsamında yapılacak.

16 Bin 500 Polis Alımı Yapılacak! (Lise, Önlisans, Lisans) 2018 Yılı

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü yurt içi operasyonlarına başarılı şekilde devam etmekte olup açık olduğunu tespit ettiği kadrolar için Emniyet Teşkilatını güçlendirebilmek için polis alımları gerçekleştirmektedir. Bu sene 2018 yılı polis alımı kapsamında yeni ilanlar yayımlanmaya devam ediyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklama da önümüzdeki süreç içerisinde 16 bin 500 polis alımı yapılacağını açıkladı. Alımlar lise, önlisans ve lisans mezunu düzeyinde yapılacaktır. Peki alımlar ne zaman yapılacak ,hangi rütbe için kaç kişilik alımlar yapılacak, hangi mezuniyete kaç kadro ayrıldı?

HANGİ MEZUNİYET İÇİN KAÇ POLİS ALINACAK

2018 yılı polis alımı kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü 16 bin 500 polis alımı yapılacak. Peki hangi mezuniyet grubu için kaç polis alınacak? Buna göre lise mezunları için Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO 2 bin 500 polis, önlisans mezunları ve lisans mezunları için Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM 10 bin polis ve lisans mezunları için Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM 3 bin komiser yardımcısı bu alımlar kesin olarak yapılacak olup bu alımlara ekstra bin kişilik polis alımının daha yapılıp sayının toplam 16 bin 500'e tamamlanması bekleniyor.

Peki 16 bin 500 polis alımı ne zaman yapılacak? 2018 yılı kapsamında polis alımı ilanları aralıklarla yayımlanmakta olup İşin Olsa ekibi olarak ilanları her gün takip etmeye devam ediyoruz. Resmi olarak alımların hangi tarihte yapılacağı duyurulmadı. İlanlar yayımlandığında bilgi almak için sitemizi takip etmeye devam ediniz.

İlan Yayımlandığında Haberdar Olmak İster Misiniz?
Anlık Bildirim: İşin Olsa Mobil Uygulamamızı İndirin (Android - iOS)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan Yılmaz
Sinan Yılmaz - 4 yıl Önce

Başvurular tam olatak ne zaman olacak, hangi tarihte olucak

Melik
Melik - 4 yıl Önce

Allah razı olsun sizden haberdar ediyo sunuz bir sorum olucak aöl okuyorum lise bitti biticek yaş 20 pomem pmyo veya özel harekat a alırlarmı çünkü bu sene bitiricem liseyi cevaplayan arkadaşlara teşekkür ediyorum

Feridun
Feridun - 4 yıl Önce

Önlisans kpss notu lisans larla aynı olmalı

RECEP
RECEP - 4 yıl Önce

Ben üniversite 3. sınıfım. 2018-2019 döneminde 4'e başlicam. KPSS'ye bu dönem 22 temuzda giricem. olurda polisliği kazanırsam eğer lisans diplomam olmadığı için sorun olur mu? Çünkü 2019 haziranda mezun olucam.

Burak
Burak - 4 yıl Önce

Kpss puanlarını geri çekin bu sefer lütfen

Hüseyin
Hüseyin - 4 yıl Önce

Üniversite olarak önlisans yeni bitti fakat önlisans kpssye girmedim başvuru yapabilecek miyim

Huseyin
Huseyin - 4 yıl Önce

Ben önlisans mezunuyum ama henüz kpssye girmedim başvuru yapabilir miyim

diyar
diyar - 4 yıl Önce

lütfen yaş sınırını değiştirim bu mesleği yürekten yapmak isteyen bir sürü insan var Allah rızası için yaşım 35 i geçti lütfen bizleri de düşünün