10 Bin Polis Alımına Başvuruların Yetersiz Kalma Sebepleri Nelerdir?

10 Bin polis alımına başvuru sayılarının yetersiz olduğu duyuruldu. Peki polis alımı başvurularının yetersiz kalma sebepleri nelerdir?

10 Bin Polis Alımına Başvuruların Yetersiz Kalma Sebepleri Nelerdir?
Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile yapılan duyuru da 10 bin polis alımı müracaatlarının yetersiz kaldığı belirtilmişti. Buna göre 10 bin polis alımı yapılacak ancak şu ana kadar sadece 14 bin 500 kişilik bir başvuru yapıldı.

Başvuracak polis adayı sayısı her zaman ki gibi yukarılardaydı buna göre 100 bin kişilik veya daha fazla adayın müracaat edebileceği düşünülürken başvuru sayılarının oldukça az olduğu görüldü. Peki 10 bin kişilik polis alımında adaylara göre başvuru sayıları neden düşük.

ADAYLARA GÖRE DEĞERLENDİRME
  • Mezuniyet Şartı
Gelen yorumlara bakıldığında binlerce adayın mezuniyet şartından dolayı başvuru yapamadığı görülmektedir. Adayların başvuru yapabilmesi için en az lisans mezunu olması gerekmektedir

Aday Tavsiyeleri: Başvuruların en az lise ya da önlisans seviyesine çekilmesi isteniyor.
  • Yaş Şartı
Yine polis alımında 28 yaş şartı bulunmaktadır. Bu şarttan dolayı da pek çok adayın müracaat edemediği görülmektedir.

Aday Tavsiyeleri: Kamu kurumlarında uygulandığı gibi POMEM polis alımlarında da yaş şartının 35 seviyesinde olması talep edilmektedir.
  • KPSS Şartı
Polis alımında KPSS'de 60 ve üzeri puan şartı aranmaktadır. Her ne kadar bu puan yüksek olmasa da pek çok aday ilk senesi olduğu için KPSS'ye çalışmadığını ve düşük puan aldığından dolayı müracaat edemediğini belirtmektedir.

Aday Tavsiyeleri: Polis alımında aranan KPSS şartının kaldırılması talep edilmektedir.

TERÖR OLAYLARI BAŞVURULARI ETKİLEMEDİ! ARTIRDI

Bilindiği üzere Suriye sorunu devam ederken iç ve dış tehlikeler olarak bilinen terör örgütlerinin Türkiye üzerinde yapmaya çalıştığı hain planlar halen sürüyor. Ancak terör olaylarının yaşanması başvuru sayılarını etkilemediği gibi yine artırdığı görülmektedir. Temel olarak başvuruların neden az gelmesi kullanıcı yorumlarından yola çıkarak yukarıda belirtilmiştir.
Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, 14:17

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
büşra
büşra - 3 yıl Önce

lise mezunlarıda başvuru yapmalı

kübra şaşkın
kübra şaşkın - 3 yıl Önce

pöh başvuru şartları pomem de de geçerli olmalı,cinsiyet ayrımı olmadan .Umarım en az lise emzun dahilin de alımlar gerçekleşir.bakanım duyun bizi Allah aşkına

mağdur
mağdur - 3 yıl Önce

KPSS puanı 50 olsun.puanim 59.5

hakan demirtürk
hakan demirtürk @mağdur - 3 yıl Önce

LİSANSIZ DİYE DEMEDİĞİNİZ LAF KALMIYOR,SONRA PUAN DÜŞSÜN YOK EFENDİM YAŞ ESNETİLSİN ,BOY ŞARTI KALKSIN ...başka ,sıra da hangi arzunuz var..ben çalışayım o puanı alayım siz kolay yoldan oh ne iyi ki.nerde adalet...Bi sonra ki alımlara dene şansını.puan düşeceğine her bir eğitim grubundan başvuru gerçekleşmesi daha mantıklı

bünyamin
bünyamin - 3 yıl Önce

kpss şartı kaldırılmalı

mağdur
mağdur - 3 yıl Önce

KPSS puanım 59.5 ne olacak şimdi .Baraj 55 olsun.ilan hemen güncellensin

Defne
Defne - 3 yıl Önce

Lise mezunum bende polis olmak istiyorummmmm bunu çokmu görüyolar bize lutfen Lisede olsun..

Sedat
Sedat - 3 yıl Önce

Kpss 57 ve lisans mezunuyuz basvuru yapamıyoz lütfen puanları bıraz asagı cekın artık

namus
namus - 3 yıl Önce

Lise ve önlisans mezunları kardeşlerim sizler için zaten PMYO sınavları var onlara katılın .Hem daha geçen pöh .Yani polis özel harekat alımları oldu onlara katıldıniz.sizistermiydiniz biz lisan mezunu olarak PMYO yani lise mezunlarının girdiği polislik sınavına katılalım.neyse.kpss baraj puanı 50 -55 olsun bu sorun çozulsun.