Türkiye Ulusal Ajansı 10 Kamu Personeli Alımı! En Az Lise Mezunu

Türkiye Ulusal Ajansı Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı ile Temizlik Personeli alımı yapılacağını açıkladı. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu kontenjan dağılımı nedir?

Türkiye Ulusal Ajansı 10 Kamu Personeli Alımı! En Az Lise Mezunu

Resmi Gazetede 18 Ocak 2022 tarihli personel alımı ilanları yayımlandı. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden Koruma ve güvenlik Görevlisi alımı ve Temizlik Personeli alımı yapacak. Bu kapsamda Alımlar Türkiye Ulusal Ajansı ( Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ) Engelli ve normal statüde personel alımı yapacak. KPSS puanına göre başvuru alınacak olup kontenjan dağılımı ve başvuru şartları nelerdir?

10 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı:

  • 2 Erkek Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 2 Engelli Hizmetli,
  • 6 Hizmetli,

olmak üzere toplamda 10 Kamu personeli alımı yapılacak.

Genel Başvuru Şartları Nelerdir?

Türkiye Ulusal Ajansı personel alımları için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Aynı zamanda ortak olarak Giriş Sınavının yapıldığı yılın Ocak Ayının ilk günü itibari ile 35 yaşından büyük olmamak gereklidir.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuru Şartı:

En az lise mezunu olmak, 2020 yılında yapılan KPSS'den Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

5188 sayılı özel Güvenlik kimlik kartına sahip olmak, Vardiyalı çalışmasına engel herhangi bir durumu olmamak şartı aranacaktır.

Destek Personeli Alımı Şartları:

Hizmetli ve Teknik Desek personeli alımları için en az lise mezunu olmak gereklidir. Ayrıca

Engelli Personel alımı için, EKPSS'den Lise için P1, Ön Lisans için P2 ve Lisans için P3 puan türünden puana sahip olmak,

Destek Personelli ( Hizmetli ) alımı için Lise, Ön lisans ve mezunu KPSS'den en az 70 puan almış olması gereklidir.

Destek Personeli ( Teknik Destek ) alımı için ise en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Türkiye Ulusal Ajansı personel alımı için adaylar başvurularına 24 Ocak 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 14 Şubat 2022 tarihine kadar devam edecektir. Ajansın https://ikbasvuru.ua.gov.tr/ adresli internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Adaylar sadece tek bir pozisyon için başvuru yapabileceklerdir.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin gökhan özsöy
Hüseyin gökhan özsöy - 1 yıl Önce

Başvuru sona ermiş diyor son başvuru 14 subay 2022 diyor bıde bu ne iş arkadaş kişiye özel mi anlamadım ki

Dilek mersin
Dilek mersin - 1 yıl Önce

Temizlik personeli