Maliye Bakanlığı 53 Memur Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Maliye Bakanlığı geçtiğimiz gün yayımlamış olduğu ilan ile bünyesine 53 Kamu personeli alımı yapacağını bildirmişti. Başvurularda son güne geldik.

Maliye Bakanlığı 53 Memur Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için 53 kişilik farklı kadro ile alım yapacak. İlan geçtiğimiz günlerde buyurulmuştu ve başvurular 05 Ekim 2020 tarihi ile başlamıştı. Başvuru sürecinde artık son güne geldik. Hala başvuru yapmamış olan veya başvuru yapmış olan adaylar hakkında detayları İşin Olsa ekibi olarak siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkez Teşkilatı İstanbul biriminde istihdam edilmek üzere sözleşmeli ( 4/B ) olarak 53 memur personel alacak. Toplamda 8 farklı kadro ile alım yapılacak olup dağılım şöyledir:

Başvurular Sona Eriyor!

Maliye Bakanlığı memur personel alımı başvuruları 05 Ekim 2020 tarihinde başlamış olup en geç 16 Ekim 2020 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar. Henüz Başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını Hazine ve Maliye Bakanlığı (www.hmb.gov.tr) internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Ancak Adaylar ancak bir puan türünü kullanmak suretiyle sadece bir pozisyon için başvuruda bulunabilecektir. Birden fazla tercihte bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu durumda olan adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaktır.

Şahsen Başvuruya Dikkat!

Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar tarafından başvuru formunun imzalı bir örneğinin; en geç sınavdan önce Personel Genel Müdürlüğüne elden teslim edilmesi veya posta yoluyla gönderilmesi zorunludur. Ancak, Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuracak adayların başvuru formunun imzalı bir örneği ile Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasının aslını veya onaylı örneğini en geç 20 Ekim 2020 tarihine kadar Personel Genel Müdürlüğüne elden teslim etmesi veya posta yoluyla göndermesi zorunludur. Postadaki gecikmeden dolayı zamanında ulaşmayan başvurular işleme konulmaz.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Henüz maliye Bakanlığı personel alımı ilanına başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını 657 sayılı devlet memurları kanunun 48 . maddesi kapsamında gerçekleştirecekler. Bunun dışında adaylardan özel olarak KPSS ve Eğitim şartı aranmaktadır. Adayların 2018 yılında yapılan KPSS'den Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans için P93, Lisans için P3 puan türünden puana sahip olmaları gereklidir. Ayrıca 35 yaşını doldurmamış olmak gereklidir.

Kadrosuna göre özel niteliklere ulaşmak için: www.isinolsa.com/kamu-personel-alimlari/hazine-ve-maliye-bakanligi-2020-yili-53-kamu-personeli-alimi-ilani-h35613.html

Sınav Nerede Yapılacak?

Giriş sınavı, Ankara’da yapılacaktır. Giriş sınavının tarihi, giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar ile bunların sınava giriş yerleri Hazine ve Maliye Bakanlığı (www.hmb.gov.tr) internet sayfasında ilan edilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDIĞINDA ANINDA BİLDİRİM ALMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selda bulut
Selda bulut - 2 yıl Önce

Memur olmak için kpss en az kaç puan almak gerekiyor

Ayşegül Nam
Ayşegül Nam - 2 yıl Önce

Yaş sınırı kalksın lütfen