Kültür Bakanlığı 2828 Sayılı Kanun İle Personel Atama Duyurusu Yayımlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı atama duyurusu yayımlandı. 2828 Sayılı kanun kapsamında atama için istenen belgeler ve teslim tarihi netleşti.

Kültür Bakanlığı 2828 Sayılı Kanun İle Personel Atama Duyurusu Yayımlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Geçtiğimiz günlerde Aralık dönemimde yayımlanmış olan 2828 sayılı kanun kapsamında atama ile bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Personel alımı yapacağını bildirmişti. Söz konusu yayımlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı 2828 sayılı kanun ile açıklanan personel atama sonuçları üzerinde atama hakkında duyuru yayımlandı. Adaylar istenen belgeleri teslim etmeleri gereklidir.

Belge Teslim tarihi Ne kadar?

Her adayın aşağıda belirtilen belgeleri en geç yazının tebliğ tarihinden itibaren on beşinci günün mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 50 Balgat/Çankaya/ANKARA adresine getirerek şahsen veya kanuni temsilcileri aracılığıyla ya da kayıtlı posta yoluyla müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin ve dilekçenin son başvuru tarihinin (yazının tebliğ tarihinden itibaren on beşinci günün) mesai saati bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaşması gerekir.

Yani belge teslimleri 5 Ocak 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 20 Ocak 2023 tarihine kadar Bakanlığa ulaştırmaları gereklidir.

Teslim Edilmesi Gereken Belgeler Nelerdir?

1. Form Dilekçe (İndirmek için tıklayınız...).

2. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Atama Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı),

3. Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği,

4. Yerleşim Yeri Belgesi (Aslı), (E-Devlet üzerinden de alınabilir),

5. Nüfus Cüzdanının onaylı örneği, (*)(E-Devlet üzerinden de alınabilir)

6. Avukat pozisyonuna yerleştirilen adaylar için Avukatlık ruhsatnamesi (Noter onaylı)

7. Sağlık Raporu (Asıl), (Devlet Hastanelerinden veya Tıp Fakültesi Hastanelerinden, (Arkeolog, Mimar,Mühendis, Teknisyen, Tekniker olarak atananların sağlık raporunda “Seyahate ve arazide çalışmaya elverişlidir.” ifadesinin bulunması gerekmektedir.)

8. 05/01/2023 tarihli veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir), (Belgede adli sicil kaydı yoktur, adli sicil arşiv kaydı yoktur ibareleri beraber bulunmalı), (Vardır ibaresi bulunması halinde konuyla ilgili belgelerin gönderilmesi)

9. Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (E-Devlet üzerinden alınacak internet çıktısı da olabilir),

10. 6 adet vesikalık fotoğraf, ( Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümlerine son 6 ayda çekilmiş olması gerekmektedir.)

11. Mal Bildirimi (İndirmek için tıklayınız...), (İki sayfa olan Mal Bildirimi önlü arkalı olarak tek yaprakta doldurulacak ve aday tarafından ilgili bölüm imzalanacaktır.)

“Mal Bildirim Beyannamesi” A4 boyutundaki kapalı zarf içerisinde gönderilmeli ya da teslim edilmelidir.

DUYURUNUN TAMAMI BURADA: https://pgm.ktb.gov.tr/TR-335765/2828-sayili-sosyal-hizmetler-kanunu-kapsaminda-istihdam--edilecekler-icin-26122022-tarihinde-cekilen-kura-sonuclarina-gore-bakanligimiz-teskilatina-yerlestirilen-adaylara-iliskin-genel-aciklama-.html

YORUM EKLE