İŞKUR’dan Yeni TYP İlanı Geldi! İşte Detaylar!

Erzincan Merkezde çalışmak üzere İŞKUR üzerinden toplamda 50 TYP personeli alımı gerçekleştirilecektir. Alımlarla ilgili kadro dağılımı ve başvuru koşulları haberde.

İŞKUR’dan Yeni TYP İlanı Geldi! İşte Detaylar!

Korona virüs önlemleri kapsamlarında bir süredir ilana çıkılmayan TYP alımlarına ilişkin bugün İŞKUR üzerinden yeni bir ilan yayınlandı. 2020 yılı içerisinde özellikle yıl sonuna yakın olmak üzere İŞKUR’un farklı aralıklar ile TYP ilanları yayınlanması bekleniyor. Bu noktada bir il için yayınlanan ilanda adaylar Erzincan Merkez için vadi ve dere ıslahı kapsamında istihdam edilecek olup adayların sağlaması gereken başvuru şartları ve ilana ilişkin diğer detaylar ise haberimizin devamında yer almaktadır.

Kadro Detayı ve Başvuru Şartları Neler?

Toplamda 50 kişinin istihdam edileceği TYP ilanında adalar vadi ve dere ıslahı için görevlendirilecektir. İlgili ilana Erzincan Merkez’de bulunan adaylar başvuru yapabilecek olup Erzincan İL Özel İdaresi tarafından istihdam edilecektir. Buna göre adayların TYP kapsamında sağlaması gereken başvuru şartları şunlardır.

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak, 18yaşını tamamlamış olmak, emekli ve malul aylığı almıyor olmak,AÖF ve AÖL hariç öğrenci olmamak, ''ADNKS'ye göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının net asgari ücretin 1,5 katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişilerin TYP'ye katılamayacağı'' yönünde düzenlemeler getirilmiş olup adayların ayrıca alımın yapıldığı şehirde ikamet ediyor olmak şartlarını sağlaması gerekmektedir.

Başvuru Şekli Nasıl?

İŞKUR üzerinden yayınlanan TYP ilanlarına başvurmak isteyen adayların ilk olarak İŞKUR’a kayıt olması gerekmekte olup ardından https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresi üzerinden ilgili ilana ilişkin TYP numarasında göre arama yapmaları gerekmektedir.

Adaylar https://esube.iskur.gov.tr/ adresinden İş arayan, Toplum Yararına Programlar, TYP arama sekmesine giriş yaparak yayınlan ilanlara online olarak başvuru yapabilmektedir. İlgili ilana ilişkin ilan numarası ise yukarıda yer almaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
FerudunFeru sülün
FerudunFeru sülün - 2 yıl Önce

İş iş