HSK Lise Mezunu Sözleşmeli Büro Elemanı Alıyor

HSK Lise Mezunu Sözleşmeli Büro Elemanı Alıyor.HSK lise mezunu personel alımı yapacağını bildirdi.Başvuru koşullarının neler olduğunu ve nereden başvuru yapacağınızı haberimizden öğrenebilirsiniz.

HSK Lise Mezunu Sözleşmeli Büro Elemanı Alıyor

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından duyurulan ilanda büro memuru olarak istihdam edilmek üzere en az 70 KPSS puan sıralaması ile alım yapılacağını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre adayların ayrıca uygulama ve sözlü sınava da tabi tutulacağı açıklanan bir başka detay olarak yer almaktadır.

Büro memurluğu kadrosuna 25 kişi alınacak olup adayların en az lise mezunu olmak şartı ile KPSS puanına sahip olmaları da gerekmektedir. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından ilan edilen 25 kişilik büro memuru kadrosuna başvurular için adayların aşağıda yer alan şartları sağlaması gerekmektedir. Bu şartlar ise şu şekildedir:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 1 Ocak itibari ile 35 yaşını bitirmemiş olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak,
  • Güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak,
  • Fakültelerin veya yüksekokulların bilgisayara, adalet, adalet meslek lisesi ya da diğer dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olmak,
  • En az lise ve dengi okullardan mezun olmak,
  • Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak şartları aranmaktadır.

Ayrıca adaylardan 2018 yılı KPSS B grubu sınavından; lisans mezunları için KPSSP (3), ön lisans mezunları için KPSSP(93) ve lise mezunları için KPSSP(94) puan türünden en az 70 puan almış olmaları da aranan bir başka şarttır.

İlgili ilana ulaşmak için: https://www.hsk.gov.tr/DuyuruOku/1337_sozlesmeli-buro-personeli-alimi-sinav-duyurusu.aspx

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 01:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
kkk
kkk - 3 yıl Önce

işte bu ilan bile 70 puan dan alıyor yeter da 60 puana indirin su sınırlamaları offf