Adli Tıp Kurumu ATK 23 Kamu Personeli Alımı Sonuçları Ne Zaman?

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu bünyesine personel alımı için ilan yayımlamıştı. Başvurular sona eriyor. Peki Sonuçlar ne zaman?

Adli Tıp Kurumu ATK 23 Kamu Personeli Alımı Sonuçları Ne Zaman?

Adalet Bakanlığına bağlı olan Adli Tıp Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Kamu Personeli Alımı yapacak. Geçtiğimiz gün yayımlanmış olan ilana göre ATK Taşra teşkilatındaki eksikliği karşılamak üzere farklı şehirler için personel alımı yapacak. Bu kapsamda başvurularda artık sona geldik. Peki henüz başvuru yapmamış olan adayların bilmesi gerekenler neler? Başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

KADRO BİLGİLERİ NEDİR?

Adli Tıp Kurumu personel alımı için 23 boş kontenjan açtı. Bu yönde Kamuya Aşçı, Biyolog, Sağlık Teknikeri ile Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı yapılacak. Kadro dağılımı ise;

HENÜZ BAŞVURU YAPMAYANLARIN BİLMESİ GEREKENLER:

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Kamu Personeli Alımı için adaylardan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise yukarıda tabloda belirtilen şartların taşınıyor olması gerekmektedir. Aynı zamanda 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans ve Lisans seviyesinde en az 70 KPSS Puanı almış olmak gereklidir.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN?

Başvurular en geç 27 Ağustos 2021 tarihi saat 23:59 a kadar yapılmış olması gerekmektedir. Başvuru yapan adaylar için KPSS değerlendirmesi yapılacak. Bu kapsamda KPSSp3 ve KPSSP93 puanlar esas alınmak üzere kadro sayısının 3 katı kadar aday KPSS puanı sırasına göre değerlendirilecek.

Değerlendirme sonrası başvuru sonuçları sözlü sınav tarihi ile birlikte açıklanacak. Başvuru sonuçların Eylül ilk haftası açıklanması beklenmektedir.

YORUM EKLE