Adalet Bakanlığı ATK 221 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımladı

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Kamu personeli alımı için Kadın Erkek adaylardan 221 kişi alacak. Şartlar ve Kontenjan dağılımı haberde.

Adalet Bakanlığı ATK 221 Kamu Personeli Alımı İlanı Yayımladı

Adalet Bakanlığı Kamu personeli alımı için ilan yayımladı.

Bakanlığa Bağlı olan Adli Tıp Kurumu Bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda Memur Alımı ve Personel Alımı yapılacağını bildirdi. Bu yönde yayımlanan ilana göre 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında istihdamm edilecektir.

Hangi Pozisyonlarda Kamu Personeli Alımı Yapılacak?

Adalet Bakanlığına bağlı olan Adli Tıp Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 221 kişilik boş kadro ile Kamu Personeli alımı gerçekleştirecek. Bakanlıktan gelen duyuruya göre;

Adli Tıp Kurumu Merkez ve Taşra Teşkilatında 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”a göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel statüsünde istihdam edilmek üzere 221 pozisyon için Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre sözleşmeli personel istihdamı yapılacaktır.

  • 25 Büro Personeli,
  • 4 Aşçı,
  • 2 Şoför,
  • 62 Hizmetli,
  • 20 Kimyager,
  • 20 Laborant,
  • 3 Hemşire,
  • 55 Otopsi Sağlık Teknikeri,
  • 1 İnfaz ve Koruma Memuru,
  • 19 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Son başvuru günü olan 29 Temmuz 2022 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için merkezi sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) Kamu haklarından mahrum olmamak,

f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

g) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

Kadrosuna Göre Özel Şartlar ve Kontenjan Dağılımı:

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Adli Tıp Kurumu kamu personeli alımı başvuruları 18 Temmuz 2022 günü saat 10:00'da başlayıp, 29 Temmuz Cuma günü saat 23:59 itibarıyla sona erecektir. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar başvurularını Adli Tıp Kurumu Başkanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak yapacaklardır.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE