Adalet Bakanlığı 3 Alanda 1142 Personel Alımı İhdası Yayımlandı!

Adalet Bakanlığı ihdas kararı resmi gazetede yayımlandı. 3 farklı alanda olmak üzere Taşra Teşkilatına ihdas edilecektir.

Adalet Bakanlığı 3 Alanda 1142 Personel Alımı İhdası Yayımlandı!

Resmi Gazete 10 Ağustos 2023 tarihli atama kararları ve Personel Alımı kararları yayımlandı. Söz konusu Resmi Gazetenin 32275 Sayısı ve Cumhurbaşkanlığı 151 kararname numarası ile Adalet Bakanlığına Kadro ihdası kararı yayımlandı.

Adalet Bakanlığına Kadro İhdas Edildi!

CUmhurbaşkanı onayı ile Adalet Bakanlığı için yayımlanan Kadro ihdasına göre 2 Sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 1 Sayılı Cetvelin ilgili bölümlerine eklenmiştir.

Söz konusu 1 Sayılı listeye göre Adalar Bakanlığı Taşra teşkilatında olmak üzere 7. 8 ve 9. dereceli kadrolarda olmak üzere 1142 kişilik kadro ihdası yapıldı. Buna göre,

Genel İdare Hizmetleri Sınıfında,

  • 10 Hakim ve Sabcı Yardımcısı,
  • 1019 Cezaevi Katibi,

Yardımcı Hizmetler Sınıfında,

  • 113 Kaloriferci,

Kadro Ataması Ne Zaman Yapılacak?

Söz konusu kadro ihdas kararı ile Adalet Bakanlığına ilgili kontenjanlarda atama yapılması için izin verilmiş olup ilanların yakın zamanda yayımlanması bekleniyor.

DETAYLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Diğer Kurumlara'da İhdas Kararı Yayımlandı!

Söz konusu aynı Resmi Gazete kararı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarına da atamalar yapıldı. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ilgili karara ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/cumhurbaskanligi-1485-memur-alimi-ihdas-karari-yayimlandi-h44908.html

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuray Gökbel
Nuray Gökbel - 1 ay Önce

Pandeminin en fazla etkilediği havacılık yönetimi atamalarına ses verilmedi nede havacilik yönetimi okuyanlardan memur alımları yapılmıyor gençler beklemekten yoruldu lütfen desteğinizi bekliyoruz.

Şahin dadaş
Şahin dadaş - 1 ay Önce

Merhaba ben işitme engelliler 65% sağlık
İş başvurusu istiyorum yardımcı

Metin gülek
Metin gülek - 2 ay Önce

10 yılı doldurmuş Yazı işleri müdürlerini hakim savcı yardımcısı yapın nasıl olsa yeni hakim savcılara onlar öğretmenlik yapıyor bence hakediyorlar

Gökmen Kurtoğlu
Gökmen Kurtoğlu - 1 ay Önce

İş için

Gökmen Kurtoğlu
Gökmen Kurtoğlu - 1 ay Önce

İş için cep:05379230682