60 KPSS Puanı İle Yeni Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alım İlanı Yayımlandı!

Kamuya yeni bir ilan yayımladı ve yayımlanmış olan ilana göre 60 KPSS puanı ile Zabıta memuru be itfaiye eri alımı yapılacak. Başvuru Şartları nedir? Başvurular ne Zaman yapılacak? Soruları için cevaplarınızı haberimizde bulabilirsiniz.

60 KPSS Puanı İle Yeni Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alım İlanı Yayımlandı!

Belediye tarafından yapılan duyuruya göre Zabıta Memuru ve itfaiye eri alımı yapılacak. Buna göre Senir Belediyesi bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için Erkek ve Kadın adaylar arasından İtfaiye eri ve zabıta memuru alımı yapılacak. Buna göre belediye bünyesine 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesi kapsamında, 1 itfaiye eri ve 1 Zabıta memuru alımı yapacak. Alımlar Lisans mezunları için geçerli olup 60 KPSS puanı ile alım yapılacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Adaylardan Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En Az b Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSPS3 puan türünden en az 60 puan almış olmak Yapılacak sınav tarihi itibari ile 30 yaşını doldurmamış olmak, Daha önce görev yapılan Kamu Kurumu veya kamu Kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, Erkeklerde 167 cm ve bayanlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak ve İtfaiye eri pozisyonu için görevini yapmasına engel olabilecek sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Adaylar başvurularına 12 Mart 2019 tarihi itinari ile başlayacak olup en geç 19 Mart 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularını istenen başvuru evrakları ile birlikte son başvuru günü en geç 17:00 a kadar Senir Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen teslim etmeleri gerekmektedir, İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER