TCDD İŞKUR İle 7 Şehir Personel Alım İlanı 2022 ( Tren Teşkil İşçisi)

TCDD İŞKUR Üzerinde İşçi alımı ilanı yayımlandı. Kamu personel Statüsünde 8 farklı şehirde Tren Teşkil İşçisi alımı yapılacak. İşte ilan numaraları

TCDD İŞKUR İle 7 Şehir Personel Alım İlanı 2022 ( Tren Teşkil İşçisi)

TCDD İşçi Personel alımı ilanı yaymlandı. Az Önce İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan İşçi alımı ilanına göre TCDD bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 7 arklı şehirde olmak üzere Kamu Personeli alımı yapılacak. Kamu İşçi statüsünde yayımlanmış olan İşçi Alımı ilanına göre 8 Tren Teşkil İşçisi alımı yapılacak. Alımlar Ön Lisans seviyesinde KPSS 60 Puan ile gerçekleştirilecek. Peki adaylardan aranan şartlar nelerdir? Nasıl başvuru yapılacak? Şehre Göre kontenjan dağılımı nedir? Tüm detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

TCDD İŞKUR İle Perosnel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

TCDD yayımladığı ilana göre 7 farklı şehirde olmak üzere Tren Teşkil işçisi alımı yapılacak. Buna göre;

  • İstanbul 1 Kişi,
  • Tekirdağ 1 Kişi,
  • Kars 1 Kişi,
  • Elazığ 2 Kişi,
  • Diyarbakır 1 Kişi,
  • Bitlis 1 Kişi,
  • Gaziantep 1 Kişi,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

TCDD Kamu personel alımı için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

TCDD Tren Teşkil İşçisi alımı için başvurularda özel olarak, Yaş, Eğitim, KPSS şartları aranacak.

KPSS Şartı nedir?

2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından ön Lisans seviyesinde KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Eğitim Şartı:

Ön Lisans seviyesinde Elektrik, Elektrik Teknolojisi, Elektrik Makineleri Bakım ve Onarımı, Elektrik, Makine, Tamir ve Bakım, Endüstriyel Elektrik, Elektronik Teknolojisi Deniz Elektroniği, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik Elektronik Yüksek Teknisyenliği, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Elektronik Teknikerliği, Endüstriyel Elektronik Teknolojisi, Gemi Elektroniği, Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Raylı Sistemler İşletmeciliği, Raylı Sistemler Makine Teknolojisi, Raylı Sistemler Teknolojisi, Demiryolu Araçları, Mekatronik, Mekatronik Teknolojisi mezunu olmak.

Yaş Şartı:

Adayların ilan tarihi itibariyle adayların 36 yaşından gün almamış olması şarttır.

Sağlık Şartı:

1.Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş laboratuvardan/hastaneden alınacak Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Testi Raporu istenecektir

2.Demiryolu Emniyet Kritik Görevler Yönetmeliği A Grubu Sağlık Şartlarına Göre; Demiryolu Emniyet Kritik Görevler Personeline Sağlık Kurul Raporu Düzenlemeye Yetkili TCDD web sitesinde (//www.tcdd.gov.tr) yayımlanan hastanelerin herhangi birinden 8 hekim imzasının (8 branş; göz, kulak burun boğaz, dahiliye, nöroloji, genel cerrahi, psikiyatri, kardiyoloji, ortopedi ve travmatoloji) bulunduğu Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.

Sağlık Kurulu Raporunda Bulunması Gereken Hususlar;

  • Göz Görme Kuvvetleri sağ-sol göz ayrı ayrı belirtilmiş,
  • Renk Muayenesi (İshihara) testi yapılmış,
  • İşitme muayenesi yapılmış (Odyometrik incelemede 500, 1000, 2000 frekanslarının saf ses ortalaması 0-35 dB olmalıdır.) ve odyometri grafiğinde belirtilmiş olmalıdır.

3.Adayların “A grubu emniyet kritik görevlerde çalışır” ibaresi bulunmayan sağlık kurulu raporu ile görme/işitme muayeneleri hakkında değerlendirme sonuçları bulunmayan sağlık kurulu raporlarının değerlendirmesi yapılmayacaktır

4.TCDD Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi gereğince; grup tespiti yapılacak adayların almış oldukları sağlık kurulu raporu grup belirleyicileri tarafından değerlendirilecektir.

5.Grubu uygun olan adaylar, psikoteknik değerlendirmesine gönderilecektir. Grubu uygun olmayan adayların işe başlama işlemleri sonlandırılarak, varsa yedek aday çağrılacaktır. Psikoteknik değerlendirme sonucunda yeterli görülen adayın ataması yapılacaktır. Yetersiz görülen aday en az 30 gün sonra ikinci kez psikoteknik değerlendirmeye gönderilecektir. İkinci kez yetersiz görülen adayın işe başlama işlemleri sonlandırılarak, varsa yedek aday çağrılacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TCDD tren teşkil İçisi alımı için başvurular 22 Kasım 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 28 Kasım 2022 tarihine kadar başvuru yapılmış olması gereklidir. Adaylar başvurularını sadece İŞKUR üzerinden aşağıdaki iş ilanı numaraları ile gerçekleştirmeleri gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 22 - 28 Kasım 2022

Başvuru Ekranı: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İstanbul İş İlanı Numarası: 00007167682

Tekirdağ İş İlanı Numarası: 00007167905

Kars İş İlanı Numarası: 00007167909

Elazığ İş İlanı Numarası: 00007167919 - 00007167924

Diyarbakı İş İlanı Numarası: 00007167928

Bitlis İş İlanı Numarası: 00007167932

Gaziante İş İlanı Numarası: 00007167937

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2022, 00:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurullah özkan
Nurullah özkan - 1 yıl Önce

Hemen bize ie al

Turan cirit
Turan cirit - 1 yıl Önce

Elazığ merkezde yaşıyorum tren gar bana yakın yaşım 34 evliyim iş ihtiyacim var ağır işlerde uzun zaman çalıştım