TCDD 60 İşçi Alacak! Mülakatsız TCDD Memur Alımı da Geliyor

Devlet Demir Yolları İşçi alımı ilanı yayımladı. 60 Kişilik kadro ile kadrolu işçi alımı yapılacak. Farklı kadrolarda yapılacak alımın detayları haberimizde.

TCDD 60 İşçi Alacak! Mülakatsız TCDD Memur Alımı da Geliyor

TCDD ( Devlet Demir Yolları ) İşçi Alımı için ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre TCDD farklı kadrolarda olmak üzere toplamda 60 memur alımı yapacak. Alımlar İŞKUR Üzerinden yapılacak. Aynı zamanda adayların asıl beklediği TCDD Mülakatsız memur alımı ilanı da önümüzdeki günlerde geliyor. Her iki ilan içinde detayları siz değerli okurlarımı ile paylaşacağız.

TCDD İşçi Alımı İlanı:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında yayımlanmış olan ilana göre TCDD farklı kadrolarda olmak üzere toplamda 60 İşçi Alımı yapacağını bildirdi. Başvurular İŞKUR aracılığı ile alınacak.

60 İşçi Alımı Kadro Dağılımı:

  • 13 Tezgah Makine ve Talaşlı İmalat İşçisi,
  • 14 Lokomotif Tamircisi,
  • 14 elektrikçi,
  • 12 Vagon İmal ve Tamircisi,
  • 4 Kaynakçı,
  • 3 Mekanik Vasıta Tesis, Cihaz ve Vinç Operatörü,

İşçi Alımına Kimler Başvuru Yapabilir?

TCDD İşçi alımı için adayların öncelikle 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış ve puan almış olmaları gereklidir. Genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel herhangi bir durumu olmamak, Askerlik ile ilgisi olmamak, 18 Yaşını tamamlamış olmak ve İŞKUR kaydı bulunmak " şartları aranacak.

Özel olarak ise:

Kaynakçı: “Çelik Kaynakçısı (Seviye 3) Mesleki Yeterlilik Belgesi (11UY0010-3)” veya “Otomotiv Sac ve Gövde Kaynakçısı (Seviye 3) Mesleki Yeterlilik Belgesi (12UY0053-3)”

Mekanik Vasıta Tesis, Cihaz ve Vinç Operatörü: Vinç Operatörü (TCDD Taşımacılık AŞ unvanı Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörü ) ilanına başvuracak adaylardan C (M B1 B D1 C1 C F) sınıfı ve G sınıfı ehliyet Sahip Olmak.

Diğer Unvanlar için ise ilgili kurumlardan mezun olmuş olmak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman?

TCDD Kadrolu İşçi Alımı ilanı İŞKUR üzerinde 28 Aralık 2020 tarihi ile yayımlanıp başvuru süreci başlayacaktır. Adaylara verilecek olan 4 günlük süre sonunda yani 01 Ocak 2021 tarihinde sona erecektir. Başvurular " https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx " adresi üzerinden elektronik ortamda alınacak.

İlanın Tam Metni İçin Buraya Tıklayınız.

TCDD Mülakatsız Memur Alımı İlanı Geliyor!

TCDD İşçi Alımı sonrasında Memur alımı ilanıda yayımlanacak ve adaylara iyi bir müjde olacak. TCDD Memur Alımları ÖSYM tarafından yayımlanacak KPSS 2020/2 tercih kılavuzu ile yapılacak. Mülakatsız yapılacak memur alımı için adayların 2020 yılı KPSS puanına sahip olmaları gereklidir. Alımlar en az lise mezunu adaylar içerisinden yapılacak.

KPSS 2020/2 Tercih kılavuzu ÖSYM tarafından 30 Aralık 2020 tarihi ile yayımlanarak tercihler başlayacak ve en geç 07 Ocak 2021 tarihine kadar tercih alınacak.

Tercih kılavuzu yayımlandığında anında haberdar olabilmek için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa İOS Mobil Uygulaması İçin BURAYA, İşin Olsa Android Mobil Uygulaması İçin BURAYA tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 10:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
MERT BERK
MERT BERK - 12 ay Önce

30 ARALIKTAKİ PERSONEL ALIMININ DETAYLARI HAKKINDA BİLGİ PAYLAŞIR MISINIZ