Tarım Bakanlığı KPSS siz Kamu İşçi Alımı 18 - 45 Yaş - İŞKUR İlan No

Tarım ve Orman Bakanlığı Kamu İşçi alımı ilanı yayımladı. 45 yaşından küçük KPSS siz Personel Alımı ( Aşçı, Kuaför, Büro Personeli ) Yapılacak. Detaylar haberde.

Tarım Bakanlığı KPSS siz Kamu İşçi Alımı 18 - 45 Yaş - İŞKUR İlan No

Tarım ve Orman Bakanlığı İŞKUR İşçi Alımı ilanı yayımlandı. 21 Ağustos 2023 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek üzere farklı kadrolarda Kamu İşçi Alımı ilanı Yayımlandı. Söz konusu duyuruya göre En az Lise mezunu Personel Alımı yapılacak. Adaylar içerisinden KPSS siz Personel Alımı yapılacak. Bu kapsamda İşin Olsa ekibi olarak tüm kontenjanlar ve şartlar hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

Hangi Pozisyonlarda Alım Yapılacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı yayımladığı duyuruya göre 3 farklı alanda olmak üzere " Ankara Çankaya Tarım ve Orman Bakanlığı " bünyesine toplamda 5 kamu İşçi alımı gerçekleştirilecek. Bu yönde,

  • 2 Aşçı,
  • 1 Kadın Kuaförü,
  • 2 Resepsiyon Görevlisi ( Ön Büro Elemanı ),

kontenjanlarında personel alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine allınacak İşçi adaylarının öncelikle Bakanlık tarafından belirtilen şartları sağlıyor olmaları gereklidir. Bu kapsamda Genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Yok!

Söz konusu Tarım ve Orman Bakanlığı İşçi alımı için adaylardan KPSS Şartı Aranmıyor. Değerlendirmeler kura yöntemi ile belirlenecektir.

Kura Detayları Nedir?

Kura Yeri :  Atatürk Konferans Salonu-Ankara

Kura Tarihi : 08.09.2023

Kura Saat Dilimi : 14:00 - 15:00

18 - 45 Arası Yaş Şartı Var!

Söz konusu Bakanlık İşçi alımı için adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları ve 45 Yaşından büyük olmamaları gereklidir. Yani bu yönde, 25.08.2005 - 21.08.1978 tarihleri arasında doğan kişiler başvuru yapabilecekler.

Aşçı Alımı Şartları:

  • Pide, kebap, meze çeşitleri alanında en az 5 yıl deneyim sahibi olması,
  • En az ortaöğretim ( Meslek Liselerinin aşçılık, mutfak, yiyecek içecek hizmetleri bölümü ve dengi bölümlerinden mezun olunması ya da üniversitelerin gastronomi, aşçılık bölümleri ve dengi bölümlerinden mezun olunması.

Kadın Kuaförü Alımı Şartları:

  • En az ortaöğretim (Mesleki ve Teknik Lisesi Güzellik ve Saç Bakım Alanı ve Dengi) ya da üniversitelerin Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü mezunu olması
  • En az 2 yıl deneyimi olması,

Resepsiyon Görevlisi ( Ön Büro Elemanı ) Alımı Şartları:

  • En az ortaöğretim (Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi mezunu olmak ya da üniversitelerin Turizm Otelcilik ve Meslek Yüksek Okullarından mezun olmak veya üniversite mezunu olmak.
  • MEB onaylı Bilgisayar Sertifikalarına sahip olması,

Başvurular Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Buna göre başvurular Bu hafta içerisinde yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 21 - 25 Ağustos 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Pozisyona Göre İş İlanı Numaraları:

Aşçı İş ilanı No: 00007737531

Kadın Kuaförü İş ilanı No: 00007737522

Resepsiyon Görevlisi ( Ön Büro Elemanı ) İş ilanı No: 00007737406

YORUM EKLE
YORUMLAR
meltem akcay
meltem akcay - 1 ay Önce

bende bunyenize katilmak isterim

Ömer Faruk cebr
Ömer Faruk cebr - 1 ay Önce

is alma olduğun zaman haberim olsun

Erkan toprak
Erkan toprak - 1 ay Önce

Alın başvuruyum kApil derseniz hadi bkim

Rukiy Tarakçı
Rukiy Tarakçı - 2 hafta Önce

Caycilik