MSB İŞKUR İle 18 - 40 Yaş Arası Kamu İşçi Alımı İlanı - KPSS Yok

Milli Savunma Bakanlığı kamu işçi alımı ilanı yayımlandı. İŞKUR ile KPSS olmaksızın 18 - 40 Yaş Arasında personel alımı yapılacak. Şartlar nedir?

MSB İŞKUR İle 18 - 40 Yaş Arası Kamu İşçi Alımı İlanı - KPSS Yok

Milli Savunma Bakanlığı Kamu İşçi alımı yapacak. Az önce İŞKUR kamu ilanları üzerindse yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre MSB bağlı olan Askeri Gazinoda görevlendirilecek Kamu İşçi alımı gerçekleştirilecek. Başvuru için adaylardan aranan şartlar ve Başvuru bilgilerini sizlerle paylaşacağız.

MSB Kamu İşçi Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan Edirne Uzunköprü Garnizon Komutanlığı B Tipi Askeri gazino Müdürlüğünde görevlendirilmek üzere Daimi statüde Deneme Süreli 1 kişilik kadro ile Aşçı Alımı yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Milli Savunma Bakanlığı Gazino Müdürlüğünde görevlendirilmek için yayımlanan duyuruya göre adaylardan genel oalrak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasndan olumlu sonuç alabilmek " gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Yok!

Söz konusu aşçı alımı KPSS siz Personel Alımı kapsamında yaplacak. Değerlendirmeler Kura Yöntemi ile gerçekleştirilecek olup aşçılık alanında özel niteikler aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

1-Her çeşit yemek ızgara, meze, salata çeşitlerini iyi derecede yapabilmek ,hazırlanacak yiyecek ve içecekleri reçetesine uygun olarak hazırlamak.

2-Milli Eğitim Bakanlığı  Çıraklık Eğitim Merkezlerinden  alınan aşçılık sertifikası olmak veya devlet ve özel  üniversitelerin aşçılık bölümlerinden mezun olmak.

3-Daha önceden kamu ve özel kurum ve kuruluşarı ile özel şirketlerin lokanta ve restoranlarında en az 5 yıl aşçı olarak deneyimi olduğunu belgelmek(Bu belgeleri E-Devlet üzerinden alacağı SGK himet dökümü ile belgelemek)

4-Sağlık Bakanlığı İç İşleri Bakanlığı  ve Gıda ve Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Hijyen Eğitimi yönetmeliğine uygun olarak hijyen eğitimi belgesi bulunmak (Aşçılık bölümü mezunları hariç) ve bu belgeyi ibraz etmek.

5-Hizmet esnasında hizmetin gerektirdiği hijyen koşullarını  sağlamak için kullanılaacak kıyafetlerin sürekli üzerinde durmasına  çalışanın sağlığına engel teşkil edecek bir rahatsızlığı bulunmamak.

6-Hizmet esnasında   uzun süreli (günlük olarka yaklaşık 6 saat)ayakta kalmasına sağlık yönünden bir problemi olmamak.

7-Haftalık ve günlük çalışma sürelerine uygun olarak gerektiğinde idarenin talebi üzerine hafta sonu günleri dahil esnek çalışma saatlerine uygun olmak.

8-idarenin bulunduğu üzünköprü ilçe hudutarı içinde ikamet etmek ,ulaşım sorunu bulunmamak,

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

MSB Askeri Gazino işçi alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte başlamıştır. Bu kapsamda en geç 5 gün içerisinde başvurular alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 4 - 9 Ekim 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İş İlanı No: 00007838380

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2023, 15:25
YORUM EKLE