MEB KPSS siz ve 18 - 40 Yaş Arası Kamu İşçi Alımı İlanı İŞKUR

Milli Eğitim Bakanlığı işçi alımı ilanı yayımlandı. 18 - 40 Yaş aralığında KPSS Olmaksızın Lise mezunu personel alımı ilan detayları ve şartları haberde.

MEB KPSS siz ve 18 - 40 Yaş Arası Kamu İşçi Alımı İlanı İŞKUR

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) işçi alımı ilanı yayımlandı. Az Önce İŞKUR üzerinde 12 Ekim 2023 tarihi ile yayımlanmış olan İŞKUR Kamu İlanlarına göre Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek üzere Kamu İşçi alımı gerçekleştirilecek. Buna göre kontenjan detaylarını ve başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

İŞKUR üzerinde yayımlanan ilana göre İzmir'de bulunan " MEB Devlet Kitapları Döner Sermaye Müdürlüğü " bünyesine Kamu İşçi alımı yapılacak. Buna göre alımlar TMY ve Eski Hükümlü adaylardan yapılacaktır.

Boş Kadro: 3 Kişi Beden İşçisi

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Milli Eğitim Bakanlığı adaylardan genel ve özel nitelikler arayacağını bildirdi. Genel olarak;

" Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak"

gibi şartlar aranacak.

Yaş Şartı:

Müracaat tarihi itibari ile 18 -40 yaş aralığında olmak.

Eğitim Şartı:

En az lise en çok lisans mezunu olmak

İkamet Şartı:

İzmir ili sınırlarında ikamet ediyor olmak,

Eski Hükümlü Olan Adaylardan;

Eski hükümlü pozisyonuna başvuracak adayların Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde tanımlandığı şekilde eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmek ve Başvuru yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartı aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İlgili ilan İŞKUR üzerinde 12 Ekim 2023 tarihi ile yayımlanmış olup başvurular en geç 4 gün içerisinde İş İlanı no ile yapılabilir.

Başvuru Tarihleri: 12 - 16 Ekim 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İş İlanı No: 00007858181

YORUM EKLE
YORUMLAR
Busra uludag
Busra uludag - 2 ay Önce

22 yasindayim lise meezunuyum çalısmak istiyorum