Kamu Kurumlarına 2020 Nisan İŞKUR TYP Alım İlanları

Okullara, hastanelere, il özel idarelerine, belediyelere Nisan TYP alımları yapılacak mı merak konusu. İŞKUR toplum yararına programları ile beklenen alımlara ait detaylar haberde..

Kamu Kurumlarına 2020 Nisan İŞKUR TYP Alım İlanları

Kamu kurumlarına istihdam şekillerinden bir tanesi olan Toplum Yararına Programları ile Ocak, Şubat ve Mart aylarında sınırlı sayıda ilanlar açıklandı. Adaylar İŞKUR’dan Nisan TYP alım ilanları açıklanıp açıklanmayacağını merak etmekteler.

6 Nisan 2020 tarihi itibari ile kamu ile özel sektördeki iş ilanlarında İŞKUR üzerinden 26 Bin 727 kişilik açık iş ilanı bulunuyor. Koronavirüs nedeniyle özel sektördeki personel alımları sayılarında azalmalar oldu. Kamu kurumlarındaki Toplum Yararına Programları ile en çok alım yapılan kurumların başında Milli Eğitim Bakanlığı geliyor.

EN ÇOK ALIM OKULLARA OLMUŞTU;

İçişleri Bakanlığı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı yapılan protokoller doğrultusunda  okulların güvenlik, temizlik gibi görevlileri typ üzerinden gerçekleştirildi. 30 Nisan 2020 tarihine kadar  eğitim ve öğretimler uzaktan eğitim ile devam edeceğinden bu yönde bir alım olması beklenmiyor. Hastane ve sağlık birimlerini ihtiyaç olan kadrolarındaki alımlarda ise 14 bin kişilik temizlik, güvenlik aşçı kadrolarındaki alımlar ile boş olan kadrolardaki istihdamlar sağlanacak.

BAŞVURU ŞARTI İLE SEÇİM AŞAMASI;

Başvuru şartlarında 18 yaşını doldurmuş olmak, emekli, malul aylığı almıyor olmak, örgün bir öğretimde eğitimine devam etmiyor olmak şartları aranıyor. Noter kurası, lise yöntemi yada her ikisinden de belirlendiği bir seçim aşamasından geçen adaylar 9 aylık süre ile görevlendiriliyorlar.

MAAŞ HAKLARI VE BAŞVURU YAPAMACAKLAR;

Haftalık olarak 45 saat görevlendiriliyorlar. Vergi ve sigorta primleri ödeniyor. Maaş hakları ise asgari ücret düzeyinde ödeniyor. Daha önce typ ile görevli iken devam eden mazeretsiz 3 iş günü işe gelmeyenler, ilişiği kendi kusurları nedeniyle kesinler için 24 ay bekleme süresi veriliyor.

Nisanayı TYP Alım İlanları Açıklanmaya Başladı

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 13:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ata sözen
Ata sözen - 3 yıl Önce

Sayın Cumhur Başkanım Allah devletimize zeval vermesin sizi başımızdan eksik etmesin Allah rızası için biz typleride kadroya alın saygılarımla

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Milli egitım ve iskur kronik hastaların işine neden son veriyor

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Milli egitım ve iskur kronik hastaların işine neden son veriyor

hasan
hasan - 3 yıl Önce

meb deki typ kadroya alınsın 3 ay sonra iş si kalacaz o zaman ne yapacaz yeterki asgari ücret verin ama bizi 3 ay sonra çıkarmayın