İstanbul Üniversitesi Personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi Gazetede 25 Eylül 2023 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre İstanbul Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Alımlar için kontenjan dağılımı ve başvuru şartları haberde.

Fakülteye Göre Kontenjan Dağılımı Nedir?

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa biriminde görevlendirilmek üzere toplamda 52 Sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alım yapılacak Üniversite birimleri şöyledir;

Mühendislik Fakültesi:

  • 2 Teknisyen,

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi: 

  • 17 Destek Personeli (Hasta Bakımı ve Temizliği),
  • 24 Hemşire,
  • 7 Sağlık Teknikeri (Tıbbi Sekreter),

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı;

  • 1 Psikolog,
  • 1 Sağlık Teknikeri (Tıbbi Sekreter),

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

İstanbul Üniversitesi 52 kişilik boş kadroda sözleşmeli personel alımı yapılacak. Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir Suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

KPSS Puan Şartı Nedir?

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

Mezuniyete Göre Özel Şartlar Nedir?

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

İstanbul Üniversitesi Sözleşmeli personel alımı başvurusu ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde gerçakleştirilmesi gereklidir. Başvurular sadece İstenen belgelerle yapılacak. Bu kapsamda:

Başvuru Tarihleri: 25 - 9 Ekim 2023

Başvuru Adressi: https://personelbasvuru.iuc.edu.tr

İLANIN TAM METNİ