İstanbul Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Üniversite bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere  Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığında farklı kadrolarda olmak üzere Sözleşmeli 15 Personel alımı gerçekleştirilecek. Söz konusu ilan için başvuru süreci başlamış olup Kontenjan dağılımı ve başvuru şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

  • 8 Yazılım Geliştirme Uzmanı ( . Net ),
  • 4 Vari Tabanı Yöneticisi
  • 2 İş analisti,
  • 1 İş Geliştirme Yöneticisi,

olmak üzere toplamda 15 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Bilişim Personeli alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca Kamu Haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gereklidir. Ayrıca;

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu'nca kabul edilmiş̧ yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gereklidir.

KPSS Detayı Nedir?

Üniversitenin personel alımında KPSS ve YDS şartları aranacak. Ancak KPSS Puanı olmayan adaylarında başvurusu sayılacaktır.

KPSS Puanı ile yapılacak başvurularda P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir. Değerlendirmelerde %70 KPSS ve %30 YDS puanı kullanılacak.

KPSS siz Personel alımı başvurularında ise, KPSS Puanı 70 olarak ele alınacak YDS puanı %0 olarak değerlendirilecektir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

İstanbul Üniversitesi personel alımı başvuru süreci az önce ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış Olup en geç 15 gün içerisinde yani 10 Ağustos 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gereklidir.

İLANIN TAM METNİ