OGM İŞKUR Üzerinden 25 İlde İlköğretim Mezunu 390 İşçi Personel Alımı Yapacak!

Tarım Bakanlığına bağlı olan OGM bünyesine 390 işçi personel alımı yapacak. Başvurular İŞKUR üzerinden alınacak olup 25 il için istihdam sağlanacak.

OGM İŞKUR Üzerinden 25 İlde İlköğretim Mezunu 390 İşçi Personel Alımı Yapacak!

Az önce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığı resmi İnternet sitesinde yayımladığı ilana göre OGM işçi alımı yapacak. Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olan Orman Genel Müdürlüğü 2020 yılı geçici işçi alımı yapacağını bildirdi. Alımlar 12 bölgede 25 şehirde yapılacak. Adaylardan genel ve özel olarak bazı nitelikler talep edilmekte. Tüm nitalikleri taşıyan adayların başvurusu kabul edilecek. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde OGM İşçi Perosnel Alımı hakkında bilgileri aktaracağız.

ALIM YAPILACAK İLLER NEDİR?

Orman Genel Müdürlüğü Alımları, Muğla, Mersin, Kahramanmaraş, izmir, İstanbul, Isparta, Denizli, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, ANtalya ve Adana bölge müdürlüklerinde yapılacak. İşte şehir dağılımı;

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1.2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2.18 yaşını tamamlamış olmak,

3.Başvuru yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4.Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

5.Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli, bedelli veya muaf olmak),

6.Adayların, başvurunun son günü itibarıyla talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak,

7.Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

8.İŞKUR Açık İş İlanında belirtilen ilde ikamet ediyor olmak. İŞKUR tarafından belirlenen adayların listesi ilgili Orman Bölge Müdürlükleri internet sitesinden ilan edilecektir.

ÖZEL ŞARTLAR

1.En az ilköğretim mezunu olmak,

2.Başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak,

3. Tam teşekküllü devlet hastanesinden ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir ibareli heyet raporu almak.(Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu rapor sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Orman Genel Müdürlüğü işçi personel alımı için başvurular 15 Haziran 2020 tarihi itibari ile İŞKUR üzerinde başlayacak olup en geç 19 Haziran 2020 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular İnternet üzerinden İŞKUR aracılığı ile yapılacak.

SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAVDA VAR!

Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilen illere kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR Açık İş İlanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2020, 10:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz
Yavuz - 2 yıl Önce

45 yaş üstü iş bulamıyor bu pöylemi devam edecek bu ne zülüm böyle

Batuhan ÖZTÜRK
Batuhan ÖZTÜRK - 2 yıl Önce

30 yasindan sonra işe alma 65 ten once kimseyi emekli etme ne günlere kaldık yarabbi sen sonumuzu hayır eyle

Bauram Öztaş
Bauram Öztaş @Batuhan ÖZTÜRK - 2 yıl Önce

Kırkbeş yaş üzerindekileri hadi diyelim anladık da otuz yaşla kırkbeş arası neden baş vuru yapamıyor anlayamadım bu resmen milleti salak yerine ve ya yok saymak demek den başka ne? Ola birki

Musti
Musti - 2 yıl Önce

45 yaş üste bu zamana kadar sebaat etmediyse bu saatten sonrabisey olmaz

Musti
Musti - 2 yıl Önce

45 yaş üste bu zamana kadar sebaat etmediyse bu saatten sonrabisey olmaz

Musti
Musti - 2 yıl Önce

45 yaş üste bu zamana kadar sebaat etmediyse bu saatten sonrabisey olmaz

Musti
Musti - 2 yıl Önce

45 yaşına kadar ne yaptın dayi

İşsiz
İşsiz - 2 yıl Önce

Bu yaş sınırını nedir ya işçi alımında yaş sınırımı olur buda yeni mi icat edildi

Halil
Halil - 2 yıl Önce

Mayıs 3 1990 doğumluyum 30dan gün almışmı oluyorum hesaplayamadım