İŞKUR Üzerinden 54 Bin Memur, Personel ve İşçi Alımı Yapılacak! Başvurular Toplanıyor

İŞKUR üzerinden yayımlanan toplamda 54 bin kişilik ilanda; kamu kurumlarına ve özel işletmelere memur, personel ve işçi alımları yapılmaktadır. Yayımlanan ilanlara başvuru şartlarına ve diğer detaylarına haberimizden erişim sağlayabilirsiniz...

İŞKUR Üzerinden 54 Bin Memur, Personel ve İşçi Alımı Yapılacak! Başvurular Toplanıyor

Yerel seçim sürecinin ardından Nisan ayı itibariyle İŞKUR üzerinden yeni personel, memur ve işçi alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Yürütülen bu alım süreçlerine başvurular İŞKUR üzerinden alındığından, başvuru yapmak isteyecek adayların mutlaka İŞKUR üyelikleri bulunmalıdır. Ayrıca başvuru yapacak adayların, üye profillerindeki bilgilerin doğru ve güncel olduğundan haberdar olmaları gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce üye profilinizde yer alan; eğitim, meslek bilgisi, iletişim bilgisi, geçmiş iş tecrübeleri ve diğer detaylara göz atmaları gerekmekte olup, ilan şartlarına uygun olmayan adayların başvurularının değerlendirme sürecine alınmayacağını bilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda yürütülen alımlar öncesinde mutlaka uyarıları dikkate alınız. Ayrıca iş arayan durumunuzun da aktif olduğundan emin olunuz.

İŞKUR İLANLARI YAYIMLANDI - BAŞVURULAR ALINIYOR

54 bin kişilik memur, personel ve işçi alım ilanı için şuanda İŞKUR üzerinden başvurular alınıyor. Bu ilanlar arasında tüm meslek gruplarına yönelik; kamu, özel sektör işletmeleri ve belediyelerine yönelik ilanlar bulunmaktadır. İlanlara, başvuru şartlarına ve detaylarına İŞKUR üzerindeki açık iş ilanları bölümü üzerinden erişim sağlanabilmektedir. Burada yayımlanan ilanların yanı sıra, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında yeni işçi alım ilanları da bulunmaktadır. TYP sorgulama alanından bu ilanların tamamını görüntüleyebilir, uygun olmanız halinde başvurunuzu yapabilirsiniz. TYP ilanları için herhangi bir yerde çalışmıyor, herhangi bir aylık almıyor ve örgün eğitim görmüyor olmanız gerekmektedir. Sosyal yardım alan vatandaşlar da TYP ilanlarına başvuru yapamamaktadırlar. Mayıs ayından itibaren öğrenciler de TYP ilanlarının bazılarına başvuru yapabileceklerdir.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 12:09
YORUM EKLE