İŞKUR Üzerinden 4800 Vasıflı-Vasıfsız İşçi Alınacak! İlanlara Başvurular Başlıyor!

Türkiye geneli özel sektör işletmeleri ve kamu kurumlarına İŞKUR aracılığıyla 4800 işçi personel alımları gerçekleştirilmektedir. Vasıflı ve vasıfsız işçi alımlarının başvuru şartları haberimizdedir…

İŞKUR Üzerinden 4800 Vasıflı-Vasıfsız İşçi Alınacak! İlanlara Başvurular Başlıyor!

Kamuya ve bağlı kuruluşlarına Toplum Yararına Program (TYP) ile işçi alımları gerçekleştiriliyor. Geçici süreli işçi alımlarında başvurular İŞKUR üzerinden alınıyor. İlgili TYP ilanlarına başvurularda adayların belirli şartları taşımaları gerekiyor. En az ilkokul mezunu olmak şartıyla yapılan TYP işçi alımlarının yanı sıra, özel sektör işletmelerindeki işçi alımlarında askerlik yapmış olmak şartı gibi şartlar veya en az iki yıl süreli tecil ettirmiş olmak şartları aranmaktadır.

İLANLARA YÖNELİK BİLGİLENDİRMELER

Özel sektör işletmelerinde vasıflı vasıfsız işçi alımları için adaylardan ehliyet sahibi olmaları, sağlık problemlerinin bulunmaması gibi temel şartların yanı sıra; okur yazar durumda olmanın dahi yeterli olduğu ilanlar üzerinden de alımlar yapılmaktadır. Bu alımlarla alakalı bilgilendirmelere geçecek olursak; beden işçisi, yük taşıma işçisi, depo işçisi, sevkiyat işçisi, inşaat işçisi, çevre temizliği işçisi, makine işçisi, elle ayrıştırma işçisi gibi farklı ilan başlıkları üzerinden alımlar olduğundan bahsedebiliriz. Yürütülen vasıflı vasıfsız işçi alımlarıyla alakalı tüm bilgilendirmelere İŞKUR açık iş ilanları sayfası üzerinden ulaşılabilmektedir. İlanları görüntülemek için İŞKUR açık iş ilanları sayfasnı ziyaret ediniz. Burada açılan sorgulama ekranından meslek ile arama bölümüne işçi yazıp aratınız. Yayımlanan tüm ilanlar karşınıza çıkacaktır. İkamet etmekte olduğunuz şehir veya ilçedeki ilanlara başvurularınızı yapabilirsiniz. İsterseniz problem yaşamamak adına İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerine gidip, burada görevli olan iş ve meslek danışmanları aracılığıyla başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

UYGULAMALARIMIZI İNDİRİN

İOS> TIKLA

ANDROİD> TIKLA

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 12:42
YORUM EKLE