İçişleri Bakanlığı memru alımı yapacak. Az önce gelmiş olan duyuru ile İçişleri Bakanlığı Merkez teşkilatındaki eksikliği karşılamak üzere genel İdare Hizmetleri sınıfında boş bulunan 8 kişilik kadroya Uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecek. Söz konusu yayımlanan ilan ile Bakanlık İçişleri Avrupa Birliği Uzman yardımcısı Giriş sınavı yapacak olup. İlgili sınava sadece başvuru şartlarını sağlayan adaylar katılabilecektir.

Başvurular Başladı!

İçişleri Bakanlığı Memur alımı başvuruları için süreç başladı. Sadece Elektronik ortamda yapılacak başvurular geçerli sayılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 12 - 16 Şubat 2024

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-bakanligi-personel-sinav-basvurusu

İçişleri Bakanlığının www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesindeki “Duyurular” bölümünde yayımlanacak olan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığıyla e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınacaktır

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan 8 adet Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrosuna personel istihdam edilmek üzere 14 Mart 2024 tarihinde Ankara’da giriş(sözlü) sınavı yapılacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Bakanlık adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri arayacak. Bu kapsamda 

" Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak"

şartları aranacaktır.

Eğitim Şartı Nedir?

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak,

2022 - 2023 KPSS Puanı İle Alım Yapılacak!

KPSS Puanı ile memur alımı yaplacak.  Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı memur alımı için 2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSSP36'dan en az 70 ve üzeri puan almış olmak gereklidir.

Yaş Şartı Var Mı?

Giriş(sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01/01/1989 tarihinden sonra doğanlar)

Yabancı Dil Şartı Var!

Avrupa Birliği içerisinde geçerli dillerden en az birinden YDS’den en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye (CPE, CAE, TOEFL İBT ve PTE AKADEMİK) sahip olmak.

İLANIN TAM METNİ