Taşerondan Kadroya Geçen İşçilerin Maaş Artışı İçin Çalışma Bakanlığından Görüş!

Taşerondan kadroya geçen işçilerin maaş zamları ile ilgili yeni bir görüş geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından verilen görüşe göre günlük brüt çalışma ücreti 85,28'e çıkartılacak. İşte gelişmeler.

Taşerondan Kadroya Geçen İşçilerin Maaş Artışı İçin Çalışma Bakanlığından Görüş!

Sürekli işçi kadrosunda çalışanlardan asgari ücretten az olanlara 2 zam birden verilecek.

2018 yılında 90 gün içerisinde tamamlanan taşerondan kadroya geçiş yapan yaklaşık 900 bin işçinin maaşları için önemli gelişme. Asgari ücret zamanlarının yansıtılmasının ardından bir kısım işçinin maaşının asgari ücretten daha az kalacağını belirtmiştik. İşte detaylar

Kamu kurumlarında sürekli işçi kadrolarına geçen işçiler için maaş düzeylerinin asgari ücret düzeyine getirilmesi için gerekli olan çalışma yapıldı. Bakanlık taşerondan kadroya geçen işçiler için asgari ücret düzeyine getirilmesi ve artışın bu rakam üzerinden yapılması gerektiği görüşünü sundu.

İKİ ZAMAN YAPILACAK.

Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Antalya Büyükşehir belediyesine gönderdiği görüşte maaşı asgari ücretin altında kalanların günlük olarak 85,28 Tl olacak şekilde zam yapılması gerektiğini belirtti. Diğer yandan 2019 Ocak ayı zammı olarak yüzde dört oranında artış yapılması gerektiği vurgulandı. Böylece taşerondan kadroya geçen işçilerden düşük maaş olanlara iki zam birden yapılacak. Ayrıca tediye ödemelerinde 2019 Ocak, Nisan ve Ekim aylarında en az 591 TL ikramiye ödemesi yapılacak.

İŞİN OLSA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
taşeronu arar olduk
taşeronu arar olduk - 2 yıl Önce

ASGARİ ÜCRETLİ TEMİZLİKÇİYE ÇAYCIYA YÜZDE 26 ASGARİ ÜCRETİN YÜZDE 50 SİNİ ALAN ÜNİVERSİTE MEZUNUNA YÜZDE 4 !!! DOÇENTLE PROFESÖR AYNI MAAŞIMI ALIYOR ?? 417 TL AYNI ORANDA ZAM YÜZDE FAZLASI ALANLARADA UYGULANMAZSA BÜYÜK HAKSIZLIK YAPILMIŞ OLACAKTIR !!!