Spor Bakanlığı 60 Yaş Sınırı ile Memur Alıyor! Diğer Kurumlarda Yaş Sınırını Esnetecek Mi?

Gençlik ve Spor Bakanlığı 60 yaşından büyük olmamak şartı ile 2 bin 220 memur alımı yapıyor. Peki diğer kurumlarda yaş sınırını esnetecek mi?

Spor Bakanlığı 60 Yaş Sınırı ile Memur Alıyor! Diğer Kurumlarda Yaş Sınırını Esnetecek Mi?

Ülkemizde kamu kurumlarının yayımlamış olduğu memur alımı ilanlarında adaylar bazı konulara değinerek mağduriyet yaşadıklarını dile getirmektedir. Buna göre en çok mağduriyet yaşanan konulardan bir tanesi şüphesiz ki yaş sorunudur.

Bazı kamu kurumları 28 yaşını doldurmamış olmak, bazı kamu kurumları 27 yaşını doldurmamış olmak ve bazı kamu kurumları masa başı memur alımlarında 30 ya da 35 yaşını doldurmamış olmak şartı aramaktadır. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından dün 3 bin 220 memur ilanı yayımlandı ve yaş şartı dikkatlerden kaçmadı.

60 YAŞINDAN BÜYÜK OLMAMAK ŞARTI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından spor personeli alımı ilanında adayların 60 yaşından büyük olmamak şartına sahip olması gerekmekte olduğu belirtildi. Yani pek çok kurumun ilanı 30 yaşını ya da 35 yaşını doldurmamış olmak şartı ararken Gençlik ve Spor Bakanlığı 60 yaşını doldurmamış olmak şartını aradığını duyurdu.

Peki diğer kamu kurumları da yaş şartlarını yükseltecek mi? Buna göre Gençlik ve Spor Bakanlığının yayımlamış olduğu bu ilanda yer alan 60 yaş şartı ile bundan sonraki yayımlanacak olan ilanlarda da değişiklik yapılmasına yarayabilir. Adaylar özellikle Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı PTT'nin yayımlamış olduğu ilanlardaki yaş şartının esnetilmesini talep etmektedir.

RESMİ İLAN BU HABERDEDİR

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 07:41

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
2 diplomalı 24 yaşında yaşlı
2 diplomalı 24 yaşında yaşlı - 2 yıl Önce

tabiiii canım nasıl torpil yapacaklar başka :D yazık yazık yemin ediyorum çok yazık vahim bir hal içerisindeyiz...

işsiz 35yasüstu
işsiz 35yasüstu - 2 yıl Önce

insaalah böyle birşey olur gerçekten özel sektörde den dahada başarılı azimli çalışacağından hiç kuşkum yok

Aslı Özil
Aslı Özil - 12 ay Önce

İnsanlar asıl 40 İnsan sonra yaşamaya başlar. Her kurum yaş sınırını kaldırmalı bilgi ve yeteneğe göre seçim yapılmalıdır memurl