Şanlıurfa Bombacısı Sahte kimlik kullanmış

Şanlıurfa'da sahte kimlikle bilet aldığı ve Bursa'ya geldiği bilgisi alına kadın bombacının kimliğinin tespit dilmeye çalıştığı öğrenildi.

Şanlıurfa Bombacısı Sahte kimlik kullanmış
Şanlıurfa'da sahte kimlikle bilet aldığı ve Bursa'ya geldiği bilgisi alına kadın bombacının kimliğinin tespit dilmeye çalıştığı öğrenildi.Bursa'da, taşıdığı bomba düzeneğini Ulu Cami yakınında patlatan kadın teröristin, olaydan 3 gün önce Şanlıurfa'dan geldiği belirlendi.
Bursa Cumhuriyet Savcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sürüyor.
Sahte isimle bilet almış
Teröristin, "Sultan" adını kullanarak otobüs firmasından sahte isimle bilet aldığı, Bursa'da gözaltına alınan kişilerin yanında kaldığı tespit edildi.
Polisleri görünce paniklemiş
Ulu Cami yakınına kadar bir taksiyle gelen kadın teröristin, taksiden inip yürürken çevredeki polis ekiplerini görünce panikleyerek elindeki çantada bulunan ve ilk bulgulara göre amonyum nitrat kullanılarak hazırlandığı değerlendirilen bomba düzeneğini patlattığı ihtimali üzerinde duruluyor.
Parmak izine ulaşılamadı
Dün olay yerindeki incelemenin ardından cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu'na kaldırılan 'canlı bomba' teröristin parmak izinden kimliğine ulaşılamadı. Teröristin kimliği, DNA testiyle belirlenecek.Olay
Tarihi Ulu Cami'nin batı girişi bölümünde, dün bir kadın terörist bomba düzeneğini patlatmıştı. Teröristin öldüğü olayda yaralanan 13 kişi, Muradiye ve Çekirge devlet hastanelerinde tedavi altına alınmıştı. Yaralıların hayati tehlikesi bulunmadığı belirtilmişti.
Olayla ilgili farklı illerde 15 kişi gözaltına alınmıştı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE