Sağlık Bakanı Müjdeyi Verdi! 31.500 Sağlıkçı Personel Alınacak! (Hekim, Şoför, VHKİ, ATT)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM'de bütçe görüşmeleri kapsamında konuşma yaptı. yapılan açıklamalarda sağlık Bakanlığına hekim, eczacı ve diğer kadrolarda 25 bin alım müjdesi verdi. 6500 personel alımında ise (ambulans şoförü, ATT, VHKİ) yakında gelebilir. İşte gelişmeler..

Sağlık Bakanı Müjdeyi Verdi! 31.500 Sağlıkçı Personel Alınacak! (Hekim, Şoför, VHKİ, ATT)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca TBMM'de Sağlık Bakanlığı personel alımlarına ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde bütçe görüşmeleri devam ediyor. Buna göre Bakanlıkların bütçeleri için Milletvekilleri ve Bakanlar meclis kürsüsünde söz almakta.

Sağlık Bakanlığı bütçesine ilişkin söz alan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2019 yılında personel alımları yapılacağı müjdesini verdi. İşin olsa ekibi olarak daha öncede aktardığımız 6500 kişilik sağlıkçı atamalarının önümüzdeki kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor.

Bakan Fahrettin Koca'nın hastanelerde ve sağlık birimlerinde istihdama ilişkin kaliteli eleman yetiştireceğini belirtti. "Bugün ihtiyaç duyduğumuz sağlık personeli değil, geleceğin sağlık geleceğin sağlık profesyonellerini yetiştirmeliyiz" dedi.

6500 KİŞİLİK ATAMA;

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önümüzdeki günlerde beklenen alımlar için şu açıklamaları yaptı: "Ayrıca sahada çalışan personelimizin iş yükünü azaltmak ve hastalarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti vermek adına ATT, VHKİ, Ambulans şoförü gibi alanlarda 6500 kişilik atama yapıyoruz." dedi.

2019 YILINDA 25 BİN ALIM;

2019 yılı için planlanan alımlar için de bir açıklama yapıldı. TBMM'de devam eden bütçe görüşmelerinde Sağlık Bakanlığı personel istihdamında 2019 yılında 25 bin hekim alımı yapılacağı müjdesi verildi. Yapılan açıklama ise şu şekilde: "2019 yılında pratisyen hekim, uzman hekim ve diş hekimi olmak üzere 25 bin sağlık personelinin atamasını gerçekleştireceğiz."

Sağlıkçı memur personel alımı ilanlardan haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında bildirim alarak takip edebilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2018, 21:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevim
Sevim - 2 yıl Önce

Liseli hemşire de atayın lütfen

Enes
Enes - 2 yıl Önce

Peki bhki için en az lise olur mu

çaresiz
çaresiz - 2 yıl Önce

peki biz laborantlar napalım öldürelim mi kendimizi hep ilanlarda hemşire att hekim var. Neden diğer bölümleri görmezden geliyosunuz. GÖRÜN ARTIK!!

Hakan bülbül
Hakan bülbül - 2 yıl Önce

Kpss sınavına girenlermi başvuru yapabilicek sadece

Akın5858
Akın5858 - 2 yıl Önce

Ambulans şöförlüğü için tüm belgelere sahibim başvuru hakkında bilgi verirseniz sevinirim

Canan tokuş
Canan tokuş - 2 yıl Önce

Lise ebe mezunuyum neden bize bir atama çıkarılmıyo sürekli takip ediyorum artık devlet memuru olmak istiyorum

Sağlık bakım teknisyeni bölümü
Sağlık bakım teknisyeni bölümü - 2 yıl Önce

1000 atama bekliyoruz

vhki
vhki - 2 yıl Önce

lütfen şu vhki lerde yüksek alım olsun . bilgisayar prog. işsiz kalmasın artık .