Resmi Gazete Duyurusu! PMYO ve POMEM Giriş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı!

Resmi Gazete aracılığı ile yapılan duyuruda Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO ve Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e giriş yönetmeliği konusunda değişiklik yapıldı. Peki detaylar nedir?

Resmi Gazete Duyurusu! PMYO ve POMEM Giriş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı!

Emniyet Genel Müdürlüğüne öğrenci yetiştirmek üzere kurulan Polis Akademisi Başkanlığı bilindiği üzere her sene polis adayı ihtiyacına göre Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO ve Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM eğitim kurumlarına öğrenci alımı ilanını kamuoyuna duyurmaktadır.

Resmi Gazete aracılığı ile yapılan duyuruda bugün Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO ve Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e giriş yönetmeliğinde değişikliklerin yapıldığı duyuruldu. Peki bu değişiklikler nedir, mezuniyetlere de her hangi bir farklılıklar yapıldı mı tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

PMYO DEĞİŞİKLİĞİ NEDİR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan üniversite sınavlarından alınan puanlar ile adayların yerleştirildiği PMYO'da mezuniyetlere ilişkin bir güncelleme yapılmadı Bakanlık onayı ile sınav merkezi bünyesinde kurulacak olan mülakat sınavı komisyonu hakkında bazı değişiklikler yapıldı. Yani başvuru şartları gibi detaylar aynıdır.

POMEM DEĞİŞİKLİĞİ NEDİR?

Üniversite mezunu adayların giriş yaptığı POMEM'de de değişiklikler yapıldı yapılan değişikliklerin 9 maddeden oluştuğu görülmekte olup satırlara lisans ve önlisans mezunu adaylar kelimeleri eklendi bilindiği üzere artık POMEM'e önlisans mezunu adaylar da müracaat edebilmektedir. POMEM öğrenci alımlarında ön lisans mezunu adaylar toplan alınacak öğrenci sayısının yüzde 20'sini aşmayacak şekilde alınacaktır gibi maddeler yine Resmi Gazete aracılığı ile kamuoyuna duyurulmuştur.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 19:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 5 yıl Önce

Önlisandan da 60 puan sartı olsun ne olurrr

Kadir
Kadir - 5 yıl Önce

Artık polis ozel harekat onlisans mezunlardan alınacakmış bilginize.ayrica kpss en az 70 puan almak lazimmis.

pph
pph - 5 yıl Önce

pöh alımında herhangi bi değişiklik yok bu sevimdirici habet

Ugur
Ugur - 5 yıl Önce

Lise alımı yapsınlar başka birşey istemiyoruz mülakattı geçerim sınavına yeterki lise alımı yapısın

Mustafa
Mustafa - 5 yıl Önce

Önlisandan da 60 puan sartı olsun ne olurrr

Cumali
Cumali - 5 yıl Önce

polis olmak için TYT sınavından kaç puan almamız gerekli

Yasin
Yasin - 5 yıl Önce

Nerde yazıyor kpss den alım olacağı arkadaşlar hangi kaynaktan okudunuz da yorum yapıyorsunuz ? Mülakat yapılacak diyor sitese yok kpss 70 yok 60 nerde yazıyor