Mahkumlara Af Gelişmesi! 5 Yıl Ceza İndirim

Mahkumlara af verilmesi konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor. Mahkumiyet süresi devam eden kişilere 5 yıl ceza indirimi verilmesi ön görülüyor.

Mahkumlara Af Gelişmesi! 5 Yıl Ceza İndirim

Ülkemizde bilindiği üzere çok sayıda kişi Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde mahkumiyet sürecine devam etmektedir. Uzun süredir mahkumlara af çıkmaması ve ceza evlerinde artık kalacak yerlerin dahi kalmaması sebebi ile yakın zamanda mahkumlara af çıkarılması ön görülmektedir. Ancak bir süredir mahkumlara af konusu Türkiye Büyük Millet Meclisinde konuşulmaya başlanmadı. Buna göre Milliyetçi Hareket Partisi MHP tarafından müjdeli bir haber verildi. Mahkumlara ceza indirimi verilebilir.

5 Yıl Ceza İndirimi

Milliyetçi Hareket Partisi tarafından atılan adım ile mahkumlara ceza indirimi verilmesi talep edildi. Tabi tüm suçlulara 5 yıllık ceza indirimi verilmeyecek. Belirlenmiş olan suçları işlemiş kişilere ceza indirimi yapılacak olup bu ceza indirimi süresinin 5 yıl civarında olması ön görülmektedir. Suçludan suçluya kimine 3 yıl, kimine 4 yıl, kimine 5 yıl mı verilir yoksa belirlenmiş suçlar halinde olan herkese 5 yıl ceza indirimi mi yapılır bilinmemektedir.

19 Mayıs 2018 Müjdesi

Mahkumları ilgilendiren en önemli konulardan bir tanesi şüphesiz ki 19 Mayıs 2018 durumudur. Öyle ki mahkumlara ceza indirimi verilirse 19 Mayıs 2018'den önce işlenmiş suçların kapsaması bekleniyordu ancak MHP tarafından atılan adım ile bu tarihin daha yeni bir tarih olması istenmektedir. Tabi ne kadar yeni olur, tüm suçlular geçerli olunur mu bilinmiyor ancak 19 Mayıs 2018 tarihi değilde daha yakın bir tarihin belirlenmesi ve o tarihten itibaren işlenen suçlulara ceza indirimi verilmesi talep edilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burcu
Burcu - 1 yıl Önce

Uzun zamandır umut veriliyor ışınları bence artık verilmeli

Burcin
Burcin - 1 yıl Önce

Hiç baba sevgisi görmeyen çocuklar var bence bi şans verilmeli

Mahküm yakini
Mahküm yakini - 1 yıl Önce

Lütfen bir an önce ciksin bu af 5 yil indirsinler devlet büyükleri oylarimizi hep veriyoruz. Artik bizi kandirmasinlar

Sedat
Sedat - 1 yıl Önce

Herkez hata yapabilir 2. Bi şans hak eder.

mehmet
mehmet - 1 yıl Önce

Ya zaten virüs var verin şunu kötü birşey olmadan artik

nurcan
nurcan - 1 yıl Önce

Sesimizi duyun virüs var cikartin cezaevinden