Lise Mezunu POMEM Polis Alımına Başvurabilir Mi? POMEM Lise Mezunu Polis Alımı Var Mı!

Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM aracılığı ile lise mezunu polis alımı var mı? POMEM'e lise mezunları başvuru yapabilir mi? POMEM lise mezunu polis alımları.

Lise Mezunu POMEM Polis Alımına Başvurabilir Mi? POMEM Lise Mezunu Polis Alımı Var Mı!

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde bulunan Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'de polis öğrencileri eğitim görmekte ve eğitimlerinin ardından sahaya gönderilerek polis atamaları gerçekleştirilmektedir. Peki lise mezunları POMEM başvurusu yapabilir mi?

İşin Olsa ekibimize lise mezunu POMEM alımları ile ilgili çok sayıda soru geldi ve sizler için tüm soruların yanıtları veriyoruz.

LİSE MEZUNU POMEM

Bazı site ya da sosyal medya paylaşımlarından adaylar yanlış bilgi öğrenmektedir ve sizlere doğru bilgiyi paylaşıyoruz. Lise mezunu POMEM alımları yoktur. Yani POMEM lise mezunu polis alımı, lise POMEM başvurusu, POMEM lise mezunu, POMEM lise mezunu başvurusu gibi aramalar bulunmamaktadır.

EN AZ ÖNLİSANS ŞARTI

Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e başvuru yapabilmeniz içni en az önlisans mezuun olmanız gerekmektedir. Önlisans ile lisans dışında hiçbir mezuniyet POMEM alımları için müracaat edemez.

Peki ilerleyen dönemlerde lise mezunları POMEM'e başvurabilecek mi? Şu an için her hangi bir bilgi yok fakat uzun yıllar sonra lisans ile önlisans mezunları POMEM'e müracaat etmez ve POMEM öğrenci alımları yapılamazsa ancak o zaman lise mezunu POMEM alımı gerçekleşebilmektedir.

POLİS MAAŞLARINI BURADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre Yiğit
Emre Yiğit - 3 yıl Önce

Hani 19. pomem gibi olacaktı işininz gücünüz bu işte bos bos şeyler paylaşmak

Ayfer
Ayfer - 3 yıl Önce

Neden lise mezunlarına alım yok

Ayfer
Ayfer - 3 yıl Önce

Neden lise mezunlarına alım yok pomem için

hacer
hacer - 3 yıl Önce

Ygs ve lys değişti. Poliste başvuru ne zaman yapılacak. Taban puanı kaç olacak. Boy sınırlaması 1,62 diyorlar.165diye alıyorlar. Lütfen Bizi Bilgilendirin

murat
murat - 3 yıl Önce

neden lise mezunları için bir alım yapılmıyor?

Mami
Mami - 3 yıl Önce

Alım varmı

Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

Merhaba pomem basvurularinda alandan 60 almam yeterli mi?

Zeynep
Zeynep - 3 yıl Önce

Lütfen KPSS şartı da önlisansta 50 60 olmuş yaşımız geçiyor lütfen