KPSS 2020/7 Tercih Kılavuzu Ücreti Ne Kadar? Hangi Bankaya Yatırılacak?

Tarım ve Orman Bakanlığına Tercih Kılavuzu ile memur alımı yapılacak. KPSS Tercih kılavuzu ile alım yapılacak. Peki Tercih ücreti ne kadar? Anlaşmalı banka hangisi?

KPSS 2020/7 Tercih Kılavuzu Ücreti Ne Kadar? Hangi Bankaya Yatırılacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafıdan yayımlanan tercih kılavuzuna tercihler Başladı. ÖSYM üzerinden gelmiş olan duyuruya göre KPSS 2020/7 kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindek i eksikliğini karşılamak üzere 2347 kişilik kadro ile Memur Alımı yapılacak. Peki tercih kılavuzuna belirtilen ücret ne kadar? Hangi bankaya ödeme yapılacak?

KPSS 2020/7 TERCİH ÜCRETİ NE KADAR?

Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları içerisinen Sözleşmeli personel kadrolarına alım yapılacak olup adayların tercih için belirtilen üceti yatırmaları gereklidir. Bu kapsama tercih tarihleri içerisinde adayların 20 TL olarak belirtilen ücreti ödeleri şarttır.

ÖSYM aracılığı ile gelen duyuruya göre :

Yerleştirme ücreti 20,00 TL’dir. Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini yatıracaklardır. Yerleştirme ücretini yatırmayan adayların yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve yerleştirme işlemine dahil edilmeyecektir. Yatırılan yerleştirme ücretleri her ne sebeple olursa olsun iade edilmeyecektir. Yerleştirme ücretini banka şubesinden yatıracak adaylar, bankaların çalışma saatlerini gözönünde bulundurmalıdır. Yurt dışındaki adaylar, tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.

TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

Adaylar tercihlerini 21-27 Ocak 2021 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 27 Ocak 2021 tarihinde, saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır.

TERCİH ÜCRETİ İÇİN ANLAŞMALI BANKALAR HANGİLERİ:

Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden yerleştirme ücreti yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi nedeniyle şubelerin açık olma durumlarını gözönünde bulundurmalıdır.

  • Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

*Yerleştirme ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartıyla da yatırılabilecektir.

TERCİH KILAVUZLARI BURADA

YORUM EKLE