KİT'lere Kadroda Son Durum Nedir? 50 Bin KİT Taşeron İşçisine Kadro Ne Zaman Verilecek?

Kamu İktisadi Teşebbüsü KİT işçilerine kadroda son durum ve son dakika haberler nelerdir? 50 bin KİT taşeron işçisine kadro verilecek mi, ne zaman verilecek, detaylar nedir?

KİT'lere Kadroda Son Durum Nedir? 50 Bin KİT Taşeron İşçisine Kadro Ne Zaman Verilecek?

Ülkemizin dört bir yanında çalışmakta olan 50 bin Kamu İktisadi Teşebbüsü KİT işçisi bilindiği üzere taşeron yasasından faydalanamadı ve kadroya geçemedi. Buna göre yetkililerden yapılan açıklamalar ile KİT işçilerini bir üzen bir sevindiren gelişmeler yaşandı ancak şu ana kadar henüz resmi olarak bir adım atılmadı.

Buna göre pek çok kaynakta KİT işçilerine kadronun verilmeyeceği belirtiliyor sebebi olarak ise bilindiği üzere KİT kurumların bir bölümü hem özel firmalara hemde devlete aittir. Bu kurumlardaki personellerin maaşları da bu şekilde ortaklık çerçevesinde ödendiğinden işçilere kadro verilmesi durumunun olanaksız olduğu belirtiliyor.

Ancak yine daha önce yapılan açıklamalarda KİT işçilerinin şu şekilde kadroya geçeceği belirtilmekteydi; 50 bin KİT işçisi için kamu kurumlarının farklı alanlarında yeni pozisyonlar açılacak ve KİT işçileri buraya kaydırılacak. Kaydırılan bu işçilere kamu kurumlarında kadrolar verilecek ve bu şekilde KİT işçileri de kadro almış olacaktı.

Fakat bu durumda ilgili personellerin istihdam ettiği KİT kurumlarının zor durumda kalacağı ve KİT kurumlarının Türkiye ekonomisinde önemli bir yeri olduğu için sıkıntıların olabileceği ön görülüyor. Kısaca KİT işçilerine kadro verilecek ise de yoğun bir çalışmanın ardından verilebileceği tahmin edilmekte olup şu anda erken seçim hazırlıkları başlandığı için KİT işçilerine kadro konusunda her hangi bir görüşme yapılır mı bu konu hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 17:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sansimiz yok
Sansimiz yok - 6 yıl Önce

Verecegiz diye hep oyaladilar haziranda gelir elbet bizde yapacagimizi biliriz simdi sira bizde

Kadersiz kit
Kadersiz kit - 6 yıl Önce

Sayın bakanım kit taşören leri unuttunuz saygılar

Seçime giriyoruz
Seçime giriyoruz - 6 yıl Önce

Sıkıntı yok bizi görmeyeni biz de görmeyiz ne bu dünya da ne öbür dünya da. Bizi umutlandıran kimdir? Umudumuz bu sefer yarınlara değil bu böyle biline.

KIT
KIT - 6 yıl Önce

T.C.D.D. CALISMAKTA OLAN VAGON TEMIZLIK ISCILERIYIZ KIT LERE KADRO VERILMESINI BEKLIYORUZ MAAS IMIZI BILE HALA ALAMAMISKEN ISTEN CIKARILMAKLA TEHDIT EDILEN IS KIT ISCILERINI SU ALLAH KORKUSU OLMAYAN SIRKETLERDEN KURTAR REYIS...

hakan
hakan - 6 yıl Önce

o is bitti akp ye oy yok artik yalanci bu parti yalanci bidaha oyu bulusunuz siz

Hülya
Hülya - 6 yıl Önce

Ziraat bankasında çalışan temizlik işçileri katro bekliyor sözünüzü tütün sayın bakanım niye onlara kadro olmuyurmus asıl taşeron onlar bu haksızlığı düzeltin asil onlarin haklari .ozaman tesaron olarak calisan iscilerede kadro verilmiyecekdi sayin bakan hicbir ayrim yapilmiyacak dediniz şimdi de hic sesiniz cikmiyor adaletli olun sayin bakan..

21 asi
21 asi - 6 yıl Önce

Ver elini secim ben geliyorum kitlere kadro yok başka bahara kaldı

Kit taseron işçileri önemlimi
Kit taseron işçileri önemlimi - 6 yıl Önce

Bu ülkede cumhurbaşkanın söz de olmuyorsa bir şeyler yazıp söylemek olmaz. Teşekkürler