KİT Taşeron İşçilere Kadroda Son Durum Gelişmeler Nedir? KİT'lere Kadro Verilecek Mi?

KİT taşeron işçilerine kadroda son durum, gelişmeler, KİT haberler nedir? KİT taşeron işçilerine kadro verilecek mi? Tüm KİT gelişmelerini sizlere aktarıyoruz.

KİT Taşeron İşçilere Kadroda Son Durum Gelişmeler Nedir? KİT'lere Kadro Verilecek Mi?

Ülkemizde Kamu İktisadi Teşebbüsü KİT kurumlarında ortalama 50 bin civarı personel istihdam etmektedir. Bu kişilerde kamu kurumlarında taşeron olarak görev yapmaktadır. Taşeron gelişmeleri yaşanırken KİT'lere kadro verilecek mi, KİT işçileri kadro alacak mı soruları sıklıkla soruldu ancak net olarak cevaplar alınmadı.

Öyle ki normal taşeron işçilere kadrolar verildi fakat KİT'lere kadro da işler biraz da değişik ilerlemeye devam ediyor. KİT kurumlarının bir kısmı devletin bir kısmı özel sektör firmalarına ait olduğu için ortaklığa göre işçilerin maaşları ve kurumdan elde edilen gelirden pay elde edilmektedir. Bu sebepten dolayı KİT işçilerine kadro durumu halen çözüme kavuşmuş değil.

KİT GELİŞMELERİ ve HABERLERİ NELERDİR?

Buna göre yurt geneli binlerce KİT işçisi kadro almak istediğini dile getirmeye devam ediyor ancak KİT işçilerine kadro verilmedi. Öyle ki KİT işçileri için kamuda farklı alanların açılması ve bu şekilde kadro verilmesi konusu görüşülmüştü ancak bu durumda KİT kurumlarında personel sıkıntısı yaşanabileceği için henüz bir adım atılmadı.

KİT işçilerine kadro verilmesi için detaylı bir inceleme yapılması ve KİT kurumunda eğer özel kuruluşlarında ortaklığı bulunuyorsa bu firmalar ile de görüşmelerin yapılması bekleniyor. Bu sebepten dolayı KİT işçilerine kadro vermek normal taşeron işçiye kadro vermekten daha zor gözüküyor. Ancak ilerleyen süreçte KİT'lere kadro hakkında yeni açıklamalar yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 08:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kit Kolesi Bayram
Kit Kolesi Bayram - 4 yıl Önce

Tokat ta cumhurbaşkanım biz SÖZÜ BİR KERE SÖYLERİZ DEDİ KİTLER BİTLER hangi statüde çalışıyorsa işçileri onlar da o statü de çalışacak Komisyon cuları kaldırdık dedi. Biz 02,04,2018 de KADROLU OLUYORDUK. CUMHURBAŞKANIMIZIN SÖZÜ. Nasıl OLACAK ŞİMDİ. BİZ KİT'LER de çalışanlar KADROYA GİRDİKMİ? Tarih. 25,05,2018

Kit
Kit - 4 yıl Önce

Kit olayi bitmistir herkese gecmis olsun

harbi
harbi - 4 yıl Önce

teiaş gibi yuzde yuz sermayesi devlete ait bir kamu kurumunda kit taseronuyum cumhurbaskanı tokat ta yozgat ta kutahya da aynı seyi soyledi kitler hangi sistemde calısıyorsa oradaki taseronlar aynı sisteme dahil olacak taseron aradan cıkacak dedi ama gel gor ki hepsi unutuldu.gercekten cok acı bir durum neye nasıl uzuleyim bilmiyorum

Taşeron
Taşeron - 4 yıl Önce

Nezormuş haksıZlığı gidermek aynı işyerinde sendikalı arkadaşlar 3500 tl maaş alsın sen onlardan çok çalış ve asgari ücret al hala anlamak mümkün degil bizim çocuklarımız herşeyden mağdur olsun gerçekten çok yazık duyan yok bizi!!!!!!

Yiğido
Yiğido - 4 yıl Önce

Akp ye sesleniyorum kitleri adam yerine koyup kadro vermediniz 24 haziranda da aynı muameleyi göreceksiniz size oy moy yok

tcdd adana kıt
tcdd adana kıt - 4 yıl Önce

tcdd calısan vagon temızlık ıscılerıyız 2 ayda bır maas alıyoruz su oruc ayında bıze bunu yasatanları gorun artık kadro muzu verın kurtulalaım bunlardan

hak neyse ooo
hak neyse ooo - 4 yıl Önce

KİTLER KADRO İSTİYOR SEÇİMDEN ÖNCE SAYIN CUMHUR BAŞKANIM

Misafir
Misafir - 4 yıl Önce

Anlasildi bosuna kitlere kadro heves etmiyelim kadro yok umidimiz bitti bizde yapacagimizi biliriz sandikta