Kadro Alamayan Çok Sayıda Taşeron İşsiz Kaldı! Bu İşçiler İçin Düzenleme Yapılacak Mı?

2 Nisan 2018 tarihi itibari ile kadro alamayan çok sayıda taşeron işsiz kaldı. Peki bu işçiler için düzenlemeler yapılacak mı? Kadro verilecek mi, kadro alamayan taşeron işçiler ne yapacak?

Kadro Alamayan Çok Sayıda Taşeron İşsiz Kaldı! Bu İşçiler İçin Düzenleme Yapılacak Mı?

Kamu kurumlarında alt iş verenler aracılığı ile taşeron olarak istihdam etmekte olan işçilere kadroları 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile verildi. Buna göre Türkiye geneli toplam kaç taşerona kadro verildi haberimizi detaylı bir şekilde okursanız hangi kurumun kaç taşerona kadro verildiği ve toplam kaç kişinin kadro aldığını öğrenebilirsiniz.

Buna göre kadro alabilmek için taşeron işçilerin 4 Aralık 2018 tarihinden önce işe girmiş ve çalışıyor olmaları gerekmekteydi. Ancak zaman koşulundan dolayı çok sayıda taşeron işçi kadro alamadı. Taşeron olayının kamuda bitmesi üzerine pek çok alt iş veren devletten bundan sonra para alamayacağı için elinde bulunan işlere son vermek zorunda kaldı ve bünyelerinde istihdam eden diğer taşeron işçiler işsiz kaldı.

KADRO ALAMAYAN TAŞERONLAR NE YAPACAK?

Buna göre hükümetin yaptığı düzenleme ile bir milyona yakın taşeron işçi kadro aldı ancak bazı pozisyonlarda ve kurumlarda istihdam eden taşeron işçiler kadro alamadı. Alt iş verenlerin işleri sona erdirmesinden dolayı pek çok taşeron işçi işsiz kaldığından yakınmaktadır. Peki bu işçiler için düzenleme yapılacak mı?

Şu an için her hangi bir düzenleme bulunmamaktadır. Buna göre işçilerin yeni bir iş buluna kadar işsizlik maaşına başvuru yapması gerekmektedir. Bu sayede işçilerin en azından aylık olarak belirli bir kazançları olacak ve yeni iş bulana kadar ellerinin daha da dar olmaması sağlanacaktır. Bu işçiler hakkında her hangi bir düzenlemenin yapılıp yapılmayacağına yönelik yeni açıklama beklenmektedir.

Kadro Alamayan Taşeron İşsizlik Maaşı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 22:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bu kul hakkı
Bu kul hakkı - 4 yıl Önce

Kadro dediniz Arşiv ve güvenlik soruşturmasında onca işçiyi işsiz güçsüz bıraktınız yazıklar olsun sizin kadronuza..

İYİ OLMUŞŞ..
İYİ OLMUŞŞ.. - 4 yıl Önce

Teror örgütü ve cinsel istismar varsa çok iyi olmuş ne işi var öyle insanların kamuda öyle insanlara kul hakkı falan olmaz...!

Celal
Celal - 4 yıl Önce

Hani amasız şartsız kadro vercektiniz zoraki emekli ettiniz işimizde olduk kapı önüne koydunuz gerçekten temiz iş yaptınız memur da 65 işçide yaş sınırı yokken neden bizleri 50 yaşında Emekli etmek hiç hoş olmadı bakanım. Yeni bir düzenleme bekliyoruz

Laz oğlu Erkan
Laz oğlu Erkan - 4 yıl Önce

Madem kadro bazılarına var bazılarına yoktu neden bu böyle şimdi tasorene kadro diye bir kanun nasıl olurda girup ayırımı yapılıp ıssız kalanlar oluyor keşke hiç kadro olmasaydı en azından çoğu insan işsiz kalmazdı ama Allah da bunu insanın yanına kar bırakmaz.Cok yanlışlık döndü bu işin içinde hastanede terlikle gezen Taşören çalışanı kadro alacak dışarıda taşta toprakta çalışan ise alamayacak haram olsun sonuna kadar haram olsun.Julide Sarıyer oğlu sayın Tayyip Erdoğan'ın çalışma bakanı değil onu bitirme bakanı olarak görev yapmaktadır bu seçimlerde gayet onu gösterir ama Jülide sarieroglu Tayyip Erdoğani bitirecek veriyorsanız birkereye mahsus verin vAllahi de billahi de seçimlerde pişman olacaksınız yazık olacak çok yazık aht hiç bir zaman yerde kalmaz Allah Birgün çıkartır bu nu çok açık söylüyorum Jülide sarieroglu bu işi basaramadiniz ayrım yaptınız

fatih
fatih - 4 yıl Önce

yaziklar olsun bizi issiz biraktiniz tek suçumuz 4 araliktan sonra kamu kurumunda ise başlamış olmamiz ben 9şenlik işimi biraktimda kamu isi diye girdim hükümet bizi madur etti bende Allah büyük bizde sizi mağdur edeceğimiz gün gelecek

Taşeron mağduru
Taşeron mağduru - 4 yıl Önce

Karaman il özel idaresinde taşeronlara kadro yok

Gulfer
Gulfer - 4 yıl Önce

Sorusturmasi devam eden iscilerde issizmi kalcak?

Insan
Insan - 4 yıl Önce

Yapmayın arkadaşlar düşmeyen bir Allahtir çalışan birinsan yillardir hizmet etmiş soruşturma ailelerine yazı çöl çocuk perişan olur