JSGA En Az Lise Mezunu Subay Alımı Başvuru Tarihleri Açıklandı!

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi JSGA en az lise mezunu subay alımı başvuru tarihleri açıklandı. Peki müracaatlar ne zaman yapılacak?

JSGA En Az Lise Mezunu Subay Alımı Başvuru Tarihleri Açıklandı!

İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlanan Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığına subay ile astsubay yetiştirilmesi için açılan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı geçtiğimiz sene 200 kişilik öğrenci alımı gerçekletirdi ve bu senede alımları yapılacak.

Binlerce lise mezunu adayının beklediği Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi JSGA subay öğrencisi alımı başvuru tarihleri açıklandı. Peki müracaatlar ne zaman yapılacak? İşin Olsa ekibi olarak yapılan açıklama konusunda tüm detayları sizlere açıklıyoruz.

BAŞVURU TARİHLERİ NEDİR?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi JSGA tarafından yapılan açıklamaya bakıldığında müracaatlar hakkında net bir tarih olmadığı görülüyor ancak alımların Haziran ayı içerisinde yapılmasının planlandığı belirtilmiş olup yine adaylar Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS'ye girmeden başvurularını gerçekleştirecektir. Peki alım ilanı yayımlandığında kimler başvuru yapabilecek, aranacak şartlar nelerdir?

ARANACAK ŞARTLAR NEDİR?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) tarafından yapılan açıklama da subay ile astsubay alımında şu şartların aranacağı belirtildi. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak, evli hamile ya da çocuklu olmamak, başka bir erkek ile ya da kadın ile yaşıyor olmamak, üniversite sınavından belirlenecek taban puanın üzerinden puan almak, sağlığı ve sicili iş yapmaya elverişli olmak şartlarının aranacağı belirtildi. Öğrenci alımı ilanı yayımlandığında sizlere bilgi vereceğiz.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2018, 21:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinem
Sinem - 6 yıl Önce

Sinav sınav bıktık sınavsız alım olsun bu ülke de eşitlik istiyorum ve bayan alımı yapılmalı

Yusuf DEMİR
Yusuf DEMİR @Sinem - 5 yıl Önce

Kusura bakma ama şu dediğin şey çok mantıksız birşey sağda solda o kadar serseri varken sen kalkmış sınavsız alım olsun diyorsun...

Enis Çelil
Enis Çelil @Sinem - 6 yıl Önce

Sınavsız alım mı olur

Can
Can - 6 yıl Önce

Yazan yaziyi iyi okuyun

İsa
İsa - 6 yıl Önce

Yaş sınırı nedir.?

ela
ela - 6 yıl Önce

Hem sınav şartı aranmyacak diyorsunuz diğer yandan da yks den belirlenen baraj puanını almak gerekiyor diyorsunuz. Hangisine inancaz ?

Ercan
Ercan - 6 yıl Önce

Evliler ekmek yemiyor heralde

Salim
Salim - 6 yıl Önce

Yüksekokul mezunuyum fakat gerekli puanı yaptıktan sonra subaylık için başvuru yapabilirmiyim?

Abdulhamid
Abdulhamid - 6 yıl Önce

Yatay geçiş yok mu

Cafer
Cafer - 6 yıl Önce

Bence her yere bayanlar doldurulmalı çünkü zaten çoğu yerde erkeklerin işlerini aşlarını eşlerini her şeylerini ellerinden aldılar erkeklere de kafayı bulmak ve gayrimeşru işler kaldı