Girişimcileri Sevindiren Haber.. Devletten 15 Bin TL Destek..!

Girişimciler için devlet tarafından belirlenen maddi destek oranı belli oldu. Devlet tarafından belirli şarta uyan kişiler için 15 Bin TL destek kredisi sağlanacak. Kredinin detayları haberimizde..

Girişimcileri Sevindiren Haber.. Devletten 15 Bin TL Destek..!

Türkiye Cumhuriyeti, yaklaşık 5-6 senedir daha yoğun olmak üzere birçok girişimciye destek olmaktadır. Özellikle de geleceğe yönelik projelerinde yardım amaçlı kredileri faizsiz veren hükümet, şimdi de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafınca alınan karar ile girişimci kadınlara yaklaşık 15 bin TL faizsiz kredi verecek. Bakanlık tarafından verilecek kredide, alınan tarihten itibaren geri dönüşü olmayacağı gibi kadın girişimciler aldıkları krediyi taksitler halinde ödeyecek. Yapılan girişmcilik hareketlerine destek olunacak bu katkıyı 6 yıl boyunca eşit taksitler halinde ödeyecek. Kadın girişimciler, sunmuş oldukları proje kırsal alandaki meyvecilik için ise projeleri için almış oldukları destek kredilerinin geri ödemesini 11 yıl içerisinde yapmış olacak.

Bakanlık Tarafından Belirlenen Başvuru Şartları

Bakanlık tarafından verilecek olan girişimcilik kredisi için belirlenen başvuru şartları şu şekildedir; "Bankadan kredi almamak, aktif bir şekilde esnaf olmamak, projenin (işin) gerektirdiği bilgiye ve beceriye sahip olmak, herhangi bir yerden yardım almamak, sosyal güvenlik kurumuna tabi olmamak" girişimcilik ile ilgili kredi almak isteyen kadınlara sunulan şartlardandır. 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2019, 01:07
YORUM EKLE