Evimden Fay Hattı Geçiyor Mu? Fay Hattı Nerelerde Var?

Türkiye'de sık deprem olurken herkes evimin altından fay hattı geçiyor mu, fay hattı nerelerde var sorularını aramaya başladı.

Evimden Fay Hattı Geçiyor Mu? Fay Hattı Nerelerde Var?

Ülkemizde uzun yıllardır hafif derecede deprem olur ya da olmaz durumundayken son birkaç aydır çok sık deprem olmaya başladı. Öyle ki 2019 yılı yaz aylarının sonlarından itibaren başlayan depremler giderek artmaya devam ederken geçtiğimiz günlerde Elazığ'da meydana gelen 6,6 şiddetinde ki depremden sonra pek çok kişi ürkmeye başladı. Bu depremden sonra Manisa ile Ankara'da da art arda depremler oldu ve herkes evimin altından fay hattı geçiyor mu, fay hattı nerelerde var, harita üzerinde fay hattı görme gibi aramalar yapılmaya başlandı. Buna göre fay hatlarının nereden öğrenilebileceğine yönelik web site adresi paylaşıldı.

FAY HATTI NERELERDE VAR?

Eğer sizlerde evimin altından fay hattı geçiyor mu, Türkiye'de fay hattı nerelerde var, fay hattı noktaları gibi soruların yanıtını arıyorsanız hemen tarayıcınıza //yerbilimleri.mta.gov.tr/anasayfa.aspx sitesini yapıştırın. İlgili site üzerinden harita açılacak ve haritaya uzaklaştırıp, yakınlaştırma yöntemi ile oturduğunuz evin konumunu görebilirsiniz.

Sol bölümde bulunan fay, dirifaylar seçeneğini açtıktan sonra hangi bölgelerde hangi konumlarda fay hattı olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer evinizin altından ya da yakınından fay hattı geçiyorsa, diri fay varsa can güvenliğiniz için ona göre bir karar verebilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE