Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı Sözlü Sınava Girecek Adaylar Açıklandı!

Diyanet İşleri Başkanlığı son dakika açıklamasıyla, personel alımı sonuçlarını duyurdu. İl müftü yardımcısı ve ilçe müftü yardımcısı alım sonuçlarına göre yazılı sınavı kazanan adaylar belli oldu. DİB, yazılı sınavda kazanan adayları sözlü mülakat sınavına alacak. İşte yapılan açıklama

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı Sözlü Sınava Girecek Adaylar Açıklandı!

Diyanet İşleri Başkanlığı il ve ilçe müftü yardımcısı personel alımı için yeni bir açıklama yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığınınn bay ve bayan müftü alımlarında yapılan yazılı sınavın sonuçları adaylara duyuruldu. Müftü yardımcısı olmak isteyen adayların merakla beklediği sonuçların ardından sözlü sınav için geri sayım başladı. DİB personel alım açıklaması ve detayları aktarıyoruz.

DİYANET İŞLERİ YENİ AÇIKLAMA

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamada yazılısı sınav sonuçları DİBBYS sitesi üzerinden öğrenilebilecek. 

Yazılı sınavda başarılı olan adaylar sözlü sınava katılmaya hak kazanacak. Sözlü sınava girmek için adaylar sınav giriş belgesini DİBBYS sistemi üzerinden giriş yaparak çıktı alabilecek. 

Adaylar sözlü sınava gelirken Kimlik belgeleri ile birlikte sınav giriş belgesini yanlarında getirmesi gerekiyor. 

SONUÇLAR NASIL ÖĞRENİLEBİLECEK?

2018 yılı Diyanet İşleri başkanlığı bilgi yönetim sistemine e-devlet üzerinden giriş yapılabilecek. Adayların kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilmesi için yeni kayıt butonundan kayıt olması gerekmektedir.

Sınav giriş belgesi ve sınav sonuçları için: https://goo.gl/M5oW6u

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 22:29

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE