Cuma Namazı Ne Zaman Kılınmaya Başlanacak Belli Oldu! Bayram Namazı İçin Gelişme!

Normalleşme takvimi ile ilgili gelişmeler gelmeye devam ediyor. AVM'ler, Berber ve kuaförler 11 Mayısta açılacak. Camilerde namazlar ne zaman kılınmaya başlanacak. Cuma namazı ne zaman kılınacak? Cuma namazı kılacak mı işte gelişmeler.

Cuma Namazı Ne Zaman Kılınmaya Başlanacak Belli Oldu! Bayram Namazı İçin Gelişme!

Koronavirvüs salgının kontrol altına alınması ile ikinci dönem resmen başladı. Sağlık bakanı Fahrettin Koca, Kontrollü sosyal hayat döneminin başladığını vurguladı. Normalleşme takvimi belli oldu. Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında atılacak adımlar tek tek belirlendi. Diğer bir gelişme ise cuma namazları ne zaman kılınmaya başlanacak? Bayram namazı kılınacak mı?

BERBER VE AVM'LER AÇILIYOR!

AVM'ler ve Berberler 11 Mayıs tarihinden itibaren açılacak. 4 kademeli bir rahatlama dönemi hazırlandı. Kısıtlamaların kaldırılması gelecek vaka sayılarına bağlı olacak. Bilim Kurulu bu konuda yeni kararlar alabilir. En çok vakanın yaşandığı, İstanbul, İzmir, Ankara Bursa illerinde şehirler arası kısıtlamanın en son aşamada kaldırılması bekleniyor

CUMA NAMAZI NE ZAMAN CAMİİDE KILINACAK?

En çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan bayram namazı kılınacak mı? Cuma namazları ne zaman camide kılınacak? Bu konu ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Hürriyet Gazetesi Gizem Karakış'ın kalem aldığı habere göre MYK'da ele alınan konulardan olan normalleşme sürecinde Umrenin Eylül ayında başlaması, Kütüphanelerin Haziran ayında açılması, camilerde cuma namazının birlikte kılınmaya başlaması ise 12 Haziran olarak açıklandı. Sosyal mesafe ve maske gibi kurallara bağlı olarak camiilerde ibadete açılabilir. Resmi açıklama geldiğinde aktarmaya devam edeceğiz. Cuma nazmalarının kılınmaya başlaması ile bayram namazı da kılınabilir. Bilindiği gibi 15 Haziran tarihine kadar adliyelerdeki duruşmalar ertelenmişi ve zaman aşımı süreleri de durdurulmuştu.

MASKE TAVAN FİYATI AÇIKLANDI!

Maske satışı tavan fiyatı da açıklandı. İlk olarak İstanbul ilinde en fazla 1 Tl’den satış yapılabilecek. En az alım 50 adet olacak. 10’lu alımlar için çalışmalar devam ediyor. Detaylar için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 16:54
YORUM EKLE