Ticaret Bakanlığı Maske Satış Fiyatı Belli Oldu! 1 Adet Maske Alınamayacak!

Ticaret Bakanlığından yeni bir açıklama geldi. Maske satış fiyatları belli oldu. maske satışında yeni bir gelişme yaşandı. Maske 1 adet satılamayacak. İlk etapta 50'li olarak satışa sunulacak. Maske tavan fiyatına eczacılar odasından itiraz gelmişti.

Ticaret Bakanlığı Maske Satış Fiyatı Belli Oldu! 1 Adet Maske Alınamayacak!

Ticaret Bakanlığı maske satış fiyatları ile ilgili yeni açıklama geldi.

Maske satışı tavan fiyatı cerrahi maskelerde 1 Tl olarak açıklandı. Diğer yandan maske satışında bazı değişiklikler var. 1 adet maske alınamayacak. Çoklu satış olacak. En az alım 50 adet olacak. Ayrıca şuan İstanbul ilinde izin verilecek. Ardından diller illerde satışların başlanacak.

10'lu PAKETLERDE SATIŞ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR!

Kaç adet maske alabilrim? vatandaşların maske alabilmesi için bir kutu alım yapması şartı getirildi. En az maske satışı 50 adet olmasının ardından 10 adet satış için çalışmalar yapılacağı ifade edildi.

MASKELER NERELERDE SATILACAK?

Marketlerde, eczanelerde tıbbi malzeme satışı yapan yerlerde, elektronik ticaret platformlarında kolay erişilebilirliğini artması için bir satışına izin verildi. Bilindiği gibi 4 Mayıs tarihli kabine toplantısı sonrası alınan karar sonrası cerrahi maskeye erişilebilirliğin artması için çalışmaları yapılacağı ifade edilmişti.

İstanbul Eczacılar Odasından geçtiğimiz gün bir açıklama yapılmış ve 1 Tl fiyatın az olduğunu ifade etmişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 20:00
YORUM EKLE