CTE İnfaz Koruma Memuru Gardiyan Nasıl Olunur?

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne bağlı cezaevlerinde infaz ve koruma memuru unvanında görev almak isteyen adaylar için gardiyan nasıl olunur? Aktarıyoruz.

CTE İnfaz Koruma Memuru Gardiyan Nasıl Olunur?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğü bağlı ceza evlerinde bir çok unvanda görevli memurlar çalışmaktadır. Kadro dağılımında önemli bir kısmını gardiyan yani İnfaz ve koruma memurları kapsamaktadır. Cezaevlerinde görev yapmak isteyen gardiyan memuru adayları için infaz ve koruma memuru nasıl olunur araştırdık. 

İKM OLMA ŞARTLARI NEDİR?

Türkiye genelinde 34 Bin İnfaz ve koruma memuru görev yapıyor. Cezaevlerinde İnfaz ve koruma memuru istihdamının 2018 yılında yapılacak alımlarla arttırılması bekleniyor. İnfaz ve Koruma Memuru olmak için en az lise mezunu olmak gerekiyor. Diğer başvuru şartlarında KPSS'den en az 70 ve üzeri alan adaylar bu alımlara başvuru yapabilmektedirler. Ayrıca adaylar katılacakları sınav öncesi fiziki yeterlilik testinden geçmeleri gerekiyor. Boy ve kilo ölçümlerinde erkek adayların 170 cm, bayan adayların ise 160 cm'den uzun olması, kilonun da boy ile orantılı olması gerekiyor. Adayların KPSS sıralamasından mülakata katılmasını hak etmelerinin ardından fiziki yeterlilik testinden de olumlu geçmeleri gerekiyor. Daha sonraki aşamada ise mülakat sınavına girecekler. Sözlü sınavı başarı ile geçen adayların gardiyan olmayı hak etmelerinin ardından, başvuru yaptıkları ceza evlerinde görev alabilecekler. Bunun öncesinde aday memurluk eğitimini ve stajı da başarılı ile geçmek gerekecektir. Adaylar gardiyan alımlarına başvuru yapabilmeleri için Adalet Bakanlığına bağlı Adliyelerde Adalet Komisyonları aracılığı ile alımlara başvuru yapabilirler.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 23:30

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet şanal
Mehmet şanal - 2 yıl Önce

Yaş şartlarını yazmamışsınız

peri
peri @Mehmet şanal - 8 ay Önce

18 doldurman lazım 35'i aşmaman lazım