Bekçi Alımı Başvuru Şartlarında "KPSS ve Eğitim Şartı" Gündemde

Çarşı ve Mahalle Bekçisi EGM ve Jandarma bünyesinde istihdamları başvuru şartları için yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bu kez bekçi alımında kpss şartı olsun açıklaması geldi. İşte detaylar..

Bekçi Alımı Başvuru Şartlarında "KPSS ve Eğitim Şartı" Gündemde

22 Ocak 2020 tarihinde TBMM Komisyonuna sunulan Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu Teklifi ardından peş peşe açıklamalar gelmeye devam ediyor. Yeni bir açıklama da Bekçi alımlarında kpss şartı için geldi.

Başvuru şartlarına dair yapılan açıklama için tıklayın

Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan kanun teklifi İçişleri Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmeleri tamamlandı. yapılan görüşmelerde sıvazlama kelimesi değiştirildiği ifade edilirken, bekçilerin kimlik sorması, silah kullanabilmeleri gibi bazı görevleri konusunda düzenlemeler yapıldı. Diğer yandan Milletvekili Ali Öztunç bekçilik kanuna neden karşı çıktıklarına dair yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada bekçi alımlarında kpss şartı getirilmesi gerektiği ifade edildi.

“KPSS VE EĞİTİM ŞARTLARI DEĞİŞTİRİLMELİ”

Milletvekili Öztunç yaptığı açıklamada Polis Akademisi Başkanlığı tarafından sınavlarla alınan bekçilerin kpss ile alınması gerektiğini ifade etti. Diğer bir açıklama ise başvuru şartlarından bir tanesi olan en az ortaokul mezunu şartı için oldu Öztunç açıklamasında "Bu kadar kısa eğitim ile bir insanın eline bu kadar yetki ve silah verilemez. Ayrıca en az ortaokul eğitim şartı var. Bu da kabul edilemez. En az lise mezunu olma şartı aranmalı." dedi.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımlarında KPSS ile Eğitim şartları hakkındaki düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan Şahin
Hakan Şahin - 2 yıl Önce

Adamlık yetkinlik tahsilatla ölçülemez adam yıllardır avcılık yapar aklı selim biridir silahın her türlüsunde anlar adam kafa zehir ama tahsilat yok okumak istememiş çiftçi diyelim bu adama adam meslek değiştiriyor bekçi olacak karıştirmayin ortalığı ben ne insanlar gördüm mezuniyeti yok adam makina atölyesi yönetiyor makina yapıyor ben ne insanlar gördüm tahsilati yok bozuk buzdolabı fırın parçalayıp sürekli bunu yapmadığı halde sokup takıyor ve sıfır cihaz gibi çalışıyor ellesmeyin artık yok parası yok kpss si yok mezuniyeti bunu bekleyen insanların hakkına girmeyin iyi olan adaletin olduğu yerde kazansın girsjn

ali
ali - 2 yıl Önce

LİSE MEZUNU YETERLİ KPSS YE GEREK YOK ZATEN SPOR ÇOK OR MÜLAKATDA ZOR BUNLAR YETER VEKİL ÖZTUNÇ YANLIŞ KONUŞMUŞ

N c
N c - 2 yıl Önce

En dogrusu bence

Enes
Enes - 2 yıl Önce

Kpss ye gerek yok zaten sınav oluyor ikinci sözlü mülakat bunları geçince iş tamam kpss ye gerek bile yok

Ibrahim avar
Ibrahim avar - 2 yıl Önce

Sayin Bakanım lütfen inşallah eğitim şartı ilk okul yada ortaokul olsun bu sefer hep lise alınıyor biz orta okul mezunları hep işsiziz yardım edin

Suleyman soylu
Suleyman soylu @Ibrahim avar - 2 yıl Önce

Tamam Bana numaranı gönder

Yç
- 2 yıl Önce

Birisi de çıksın desin ki biz 1 sene boyunca bu bekçi adaylarını binbir türlü sorgudan sınavdan geçiriyoruz ayıklaya ayıklaya en son bir avuç insan kalıyor. Ama yok kimse söylemez millet zannediyor ki sen bekçi mi olacaksın evet tamam hadi al sana silah başla

Muhammed Kılıç
Muhammed Kılıç - 2 yıl Önce

Lise mezunu yeter KPSS olmasın zaten bekçiliğin sınavı var KPSS gelmesin

Batuhan ÖZTÜRK
Batuhan ÖZTÜRK - 2 yıl Önce

Arkadaşlar bekcilikte torpilin kralı dönüyor torpiliniz yok ise hic bulaşmayın ben 2 sefer girdim hepsinde sözlü mulakatta elediler allah yardımcısı olsun bu kadar adeletsizlik olmamalıydı.