Bekçi Alımı Aranacak Şartları Nelerdir? Kimler Başvuru Yapabilir?

İl Valilikleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bekçi alımında aranacak şartlar nedir? Bekçi alımına kimler başvuru yapabilir?

Bekçi Alımı Aranacak Şartları Nelerdir? Kimler Başvuru Yapabilir?

Türkiye geneli il Valilikleri resmi internet sitesi aracılığı ile yayımladıkları ilanlar ile bekçi alımı yaptığını kamuoyuna duyurmaktadır. Buna göre bekçiler gerekli müracaatlarını yapmakta ve görev yaptığı mahalle hangi kuruma bağlıysa Emniyet Genel Müdürlüğü ya da Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam etmektedir.

Buna göre geçtiğimiz haftalarda Resmi Gazete aracılığı ile önemli bir duyuru yayımlandı ve bekçi alımı başvuru şartlarının değiştirildiği belirtildi. Peki bekçi alımı aranacak şartları nedir, bekçi alımı ilanına kimler başvuru yapabilir? Tüm detayları www.isinolsa.com ekibi olarak sizlere açıklıyoruz.

YENİ ARANAN ŞARTLAR NEDİR?

Resmi Gazete aracılığı ile yapılan açıklamaya göre bundan sonra bekçi alımlarında Türk vatandaşı olmak, askerliğini yapmış olmak, en az ilkokul mezunu olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak, silah taşımaya engeli olmamak, sağlığı iş yapmaya yatkın olmak, sicili belirli suçlardan fazla dolu olmamak, uyuşturucu alkol vb. gibi madde kullanmıyor olmak, kamu haklarından mahrum olmamak gibi şartlar aranacaktır.

Önümüzdeki süreçler içerisinde il Valilikleri tarafından kamuoyuna çok sayıda bekçi alımı ilanlarının yayımlanması beklenmektedir. Bekçi alımlarından haberdar olmak için İşin Olsa sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek ilk sizler haberdar olabilirsiniz.

KAÇ BEKÇİ ALIMI YAPILACAK? ALIMLAR NE ZAMAN?

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mağdur
Mağdur - 4 yıl Önce

18 yaşında millet vekili olma imkanı olan güzel ülkemizde 30 yaşından sonra bekçi olamıyoruz.ayaklarımı uzattım bir sigara yaktım yaş otuz yolun yarısı olmuş diyen şair bile 45 yaşında ölmüş dedim ve kendimi kendimi teselli ettim.

Alper
Alper - 4 yıl Önce

Lise mezunları başvurabiliyor mu acaba ?

recep
recep - 4 yıl Önce

o zaman cumhurbaşkanıda 30 yaşında olmalı,bir ülke düşünün 30 yaş üzeri işe alınmıyor ama onu yöneten 70 yaşında

Bilal
Bilal - 4 yıl Önce

40 yaş ögg lerden alınmalı bence

yunus canpolat
yunus canpolat - 4 yıl Önce

ben turk silahli kuvetlerinde calisiyordum ve bekci olmak istiyorum nasil olacagiz

Fatih
Fatih - 4 yıl Önce

ALLAH RIZASI İÇİN YAŞ ŞARTININ ESNETİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ LÜTFEN SESİMİZE KULAK VERİN !!!