Bakanlıktan Çalışan Annelere Müjde 10 Bin Kişi Ayda 650 Tl Ödeme Alacak!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığının çalışan annelere eğitim ve nakdi destekler devam ediyor. Yeni bir projede daha 10.250 kadına her ay 650 Tl ödeme yapılacak. En fazla 60 aylık çocuğunu kreşe gönderen anneler bu destekten yararlanacak.

Bakanlıktan Çalışan Annelere Müjde 10 Bin Kişi Ayda 650 Tl Ödeme Alacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı küçük çocuğu olan ve kreşe gönderenlere özel yeni bir destek projesini açıkladı. Buna göre çalışan annelere her ay 650 Tl ödeme alabilecekler. Annelere maddi destek sağlayan bu projeden kimler yararlanabileceği başvuru tarihleri ne zaman ve nasıl başvuru yapılabilecek belli oldu.

0 ve 60 aylık arasında çocuğu bulunan anneler kurumsal çocuk bakım hizmetleri yoluyla kadın istihdamının desteklemesi projesine başvuru yapabilirler. Şuan proje için 7 farklı il seçildi. Bu iller ise şu şekilde: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Malatya, Elazığ olarak açıklandı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un açıkladığına göre projenin 169 milyon lira değerinde olacağı ifade edildi. Buna göre kadınların kayıtlı olarak istihdamını desteklemeyi hedefledikleri aktarıldı.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreş ve anaokullarına, gündüz bakım evlerine en fazla 60 aylığa kadar çocuğunu gönderen sigortalı olarak işçi statüsünde çalışan annelere her ay 650 Tl destek verilmeye başlanacak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Proje seçilen 7 pilot ilde 15 Ekim tarihinden itibaren alınmaya başlanacak. Anneler bu destekten 24 ay boyunca istifade edebilecekler. Yeni açıklanan destekte ayrıca ilk başvuru yapan 13 bin aileye tek seferlik kırtasiye desteği olarak 650 TL ödeme yapılacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Ön kayıtlar internet ortamında online olarak alınacak. E-devlet şifresi bulunan adayların sgkkurumsalcocukbakımı.org adresi üzerinden son başvuru tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekli olacak. Diğer gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 12:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Sizin haram paranıza kalmadık alnimizin teriyle çalışıp esimize de çocuklarımıza da bakariz. Siz kendi çocuklarınıza yedirin haram paranızı.

erhan er
erhan er - 2 yıl Önce

typ li çalışanların neden çalışma süreleri uzatılmadı da gecici işçilerin çalışma süresi uzatılıyor typ ile çalışanlar çokmu zengin aldıkları asgari ücret bu kış günü ne olacak bunların durumu bunlarında ailesi var adeletsiz bır durum

Birgul
Birgul - 2 yıl Önce

Kısaca devlet memurlarının çocuklarının analaŕi alacak bu parayı

Imren
Imren - 2 yıl Önce

Tekirdagda neden bòyle uygulama yok benim iki kizimda calisiyor neden 7ilde bu uygulama baska iller sayilmiyormu

Fatma
Fatma - 2 yıl Önce

Hep calisan anneler geliyor bu yardimlar rv hanimlarinida düşünseniz

Saliha
Saliha - 2 yıl Önce

Dışardan okuyana ev hanımı olupta kreşe çoçugunu yollayana birsey yok işi olan zaten kazanıyor vergide zamda herkese eşit

Yusuf kral
Yusuf kral - 2 yıl Önce

Diger illerin anneleri anne degil mi yazik yazik sizin kendinize menfaitiniz olmasa boyle 7 il pilot olraka secilmis demezdiniz

Diloş
Diloş - 2 yıl Önce

Ev hanımı okuyan çocuğu olan annelere verseydiniz daha makbule geçerdi o da çocuklarına harçlık olurdu çalışanın zaten Bi geliri var