Bakan Süleyman Soylu'nun PÖH Alımları İle İlgili Yaptığı Açıklama!

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürülüğü birimlerinde 2019 yılı 35 Bin polis alımı yapılacak. Kadroların dağılımı halen belli değil. PÖH alımı yapılıp yapılmayacağı konusunda Bakan Süleyman Soylu önemli bir açıklama yapmıştı. PÖH alımı bekleyen adaylar için bu açıklamaları yeniden aktarıyoruz.

Bakan Süleyman Soylu'nun PÖH Alımları İle İlgili Yaptığı Açıklama!

EGM'ye kadın PÖH alımı yapılacak mı? Adayların merakla beklediği bu sorunun cevabı için açıklama geldi!

Bilindiği gibi İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü birimlerinde 2019 yılı 35 Bin polis alımı yapılacak. Alımlar için Polis Akademisi Başkanlığı ilanları açıklayacak ve şuanda kadroların dağılımı belli değil. PMYO, PAEM, POMEM kadrolarında ne kadar alım yapılacak? PÖH alımı yapılıp yapılmayacağı konusunda Bakan Süleyman Soylu önemli bir açıklama yapmıştı. PÖH alımı bekleyen adaylar için bu açıklamaları yeniden aktarıyoruz.

Bakan Soylu yaptığı açıklamada Özel harekat polis memuru alımları için polis memurlarına fırsat verildiğini aktardı. Daha önce 10 bin polis alımında 300 bin kişinin başvuru yaptığını açıkladı. Şuanda 23 Bin 500 Özel harekat polisi bulunduğunu ve mevcut personel kadrolarını ilave olarak PÖH alınacağını şuanda ihtiyaç analizinin yapıldığını belirtti. Açıklanın devamında ise "Bizim 10 bin civarında Polis Özel Harekât alımı yapmamız bizim açımızdan, kadrolarımız açısından çok kolay değil. Ama sözüm var ilk planlama yaptığımızda kızlarımızdan da özel harekât yapacağız." dedi. Bakan Soylunun kadın Pöh alımları için yaptığı açıklamalardan sonra yeni kadın pöh alımının ne zaman yapılacağı sorulmakta. İşin olsa ekibi olarak gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. İşin olsa mobil uygulamasını indirerek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 01:00

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE