Bakan Akar 2020 Uzman Çavuş Alımı ile İlgili Yeni Açıklama Yaptı!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar uzman çavuşların dışarıdan alınmayacağı hakkında geçtiğimiz hafta önemli bir açıklama yaptı. Bakan Akar, neden uzman çavuşların dışarıdan alınmayacağını aktardı. İşte açıklamalar

Bakan Akar 2020 Uzman Çavuş Alımı ile İlgili Yeni Açıklama Yaptı!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar geçtiğimiz günlerde Genel Kuray Başkanı, KKK, DKK, HKK Komutanlıkları ve sivil toplum kuruluşlarını kabul etti. Burada gelen bir soru üzerine sözleşmeli er ve erbaşların gerekli koşulları sağlamaları halinde uzman erbaşlık kadrolarına geçiş yapabileceklerini, dışarıdan uzman çavuş alımı yapılamayacağını aktardı.

İlgili Haber: 2020'de Dışarıdan Uzman Erbaş Alımı Yapılmayacak!

Bakan Akar Rusya dönüşü uçakta bazı gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Türkiye Gazetesinde yer alan habere göre 5 mart 2020 tarihinde Rusya Moskova'da imzalanan ateşkes mutakabatı dönüşünde bazı açıklamalar yaptı. Açıklamalarında sınır bölgesine ve İdlip'te ki mutakabat kapsamında M4 yolu üzerinde tesis edilecek koridor hakkında bazı detaylar paylaştı. Bölgede barış ve istikrarın sağlanması için gayret gösterileceğini aktaran Bakan Akar, TSK'nın etkin ve verimliliğinin arttırılması konusunda bazı açıklamalarda personel temini konusuna önem verdiklerini aktardı.

UZMAN ERBAŞLAR DIŞARIDAN ALINMAYACAK.

Yapılan açıklamada "Uzman çavuşluğun daha etkin, güçlü olması için dışarıdan uzman çavuş alınmayacak. Daha önce temin edilen sözleşmeli erbaş ve erlerden gerekli kriterleri sağlayan ve başarılı olanların uzman erbaşlığa geçişi sağlanacaktır" denildi. Adayların bu kadrolarda görev yapmaları için sözleşmeli er statüsünde görev yapmaları ve sözleşmeli er alımlarına başvuru yapmaları gerekmektedir.

İlgili Haber: Sözleşmeli er alımı başvuru şartları

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2020, 15:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 1 yıl Önce

Yazık bu memlekete bide bu gençliğe hak ettiginiz bu gençler atam derki umudumuz gencliktir hani nerde imkanmi var ya lise ya kpss devlet nereye gidiyor inan edinki ben bile bilmiyom

BATUHAN CEYLAN
BATUHAN CEYLAN @Ali - 1 yıl Önce

Kardeş imkan var liseni bitir adam gibi çalışıyorsan bile dışardan yine bitirip girebilirsin sen diyorsun ki elini kolunu sallayan uzman olsun istedigi kademeye gelsin yok öyle cefa çekmeden sefa sürmek bide ATAMIZI anmışsın anacak en son kişi sensin bence !