Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı Neden İstifa Etti Belli Oldu!

Anadolu Üniversitesi rektörü Şafak Ertan çomaklı istifa etti. Son dakika gelişmesi olarak gelen gelişmeye göre neden istifa ettiği konusunda açıklama geldi.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı Neden İstifa Etti Belli Oldu!

Andolu Üniversitesinden bir istifa haberi geldi. 

Andolu Ünviersite Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı rektörlük görevinden neden istifa ettiği konusunda açıklama geldi. 

Yüksek Öğrenim Kurumu Yök tartafından yapılan açıklamada Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, 07.05.2020 tarihinde istifasasını sağlık sorunları nedeniyle sunduğunu duyurdu. Çomaklı sosyal medyada üniversite öğrencilerine karşı sıcak davranışları ve esprileri ile öğrencilerin gönlünde taht kurmuştu.

ŞAFAK ERTAN ÇOMAKLI KİMDİR?

Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı Kimdir? 1975 Erzurum doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi malye ve maliye Hukuk alanında lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Vergi kaçakçılığı alanlarında uluslar arası çalışmaları bulunuyor. Polis Akademisinde uluslar arası eğitimlerde yer aldı. Çomaklı iyi derecede ingilizce bilmektedir. 

Son olarak Anadolu Ünviersitesi Açıköğretim Fakültesinin aöf sınavlarının uzaktan eğitim yolu ile yapılması konusunda bir ayı süren bir çalışmada yer alarak ünviersitenin uzaktan eğitim alanındaki başarısına yeni bir imza daha atılmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 13:31
YORUM EKLE